Overwatch’ın 15 milyon oyuncusu var!

Overwatch’ın 15 milyon oyuncusu var!

Finansal raporlar bu rakamları veriyor.

Activision Blizzard geçtiğimiz saatlerde 2016 finansal senesinin 2. yarısının raporlarını yayımladı. Activision Blizzard’a göre bu yarım yıl beklenenden çok daha iyi geçmiş olsa da, durumun böyle olmasının en büyük sebebi Overwatch gibi görünüyor. Çünkü raporlara göre oyunun 15 milyon oyuncusu var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch

24 Mayıs 2016 tarihi itibariyle Overwatch’ın 15 milyon oyuncusu olduğunu duyuran Activision Blizzard, bu rakamda hem dijital, hem de kutulu satışların etkisinin olduğunu belirtti. Ayrıca bu başarılı FPS oyunu, Çin’de önceden Diablo III tarafından kırılan bir rekoru tekrar kırmış. Bu rekor ise en hızlı satılan PC oyunu olma durumu tabii ki. Ayrıca Kore’deki internet kafelerde oynanan oyunların %30 kadarını da bu oyun oluşturmakta.

Firma tarafından yapılan açıklamaların devamında ise Overwatch’ın 500 milyon saatlik bir oynanış süresine sahip olduğu açıklandı. Bakalım bu kadar çok satan, bol bol oyuncu bulunduran ve milyonlarca oynanış saati bulunduran bu oyunun performansı ne kadar sürecek? Belki de bu başarı geliştiricileri memnun eder ve Overwatch 2 geliştirilmeye başlanır. İşin ucunda Activision Blizzard var. Her şeyi beklemek lazım.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (3)

Bir Cevap Yazın

  1. Jusca dedi ki:

    overwatch 2 mi? Blizzard bu oyunu 10 yıl beslemeden overwatch 2 yi planlamaz bile ne ikisi. Adamların 20 küsür yıldır ilk yeni ve orjinal oyunu, sen blizzardı hiç tanımamışın be abi

  2. Kaan GEZER dedi ki:

    Blizzard Entertainment’dan değil, Activision Blizzard ve Activision Publishing’den bahsediyoruz.

  3. Jusca dedi ki:

    oyunu yapan activision değil ama, her sene yeni eklenti paketi gelebilir fakat yeni oyun gelmez blizzard bu laf dinlemez :)