Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 22.12.2016

Yeni kahramanlar, haritalar ve etkinlikler ise yolda.

Overwatch direktörü Jeff Kaplan gelenekselleşen videolu duyurularına bir yenisini daha ekledi. Kaplan, bu videoda oyuna 2017 yılının başında ve sonrasında eklenecek özellikleri tanıttı.

Blizzard ekibi, Overwatch'a eklenecek yeni içerikler konusunda sürekli çalışmakta. Bunlardan birçoğu ise gün yüzü bile görmeden eleniyor. Fakat oyunun satışa çıkmasından sonra, geçtiğimiz yılda iki adet yeni harita (Ecopoint: Antractica ve Eichenwalde), iki yeni kahraman (Ana ve Sombra) ve çeşitli etkinlikler eklendi. Dolayısıyla bu içerik yüklemesinin 2017'de duracağını söylemek doğru olmaz.

Kaplan, PTR'da denenen Oasis haritasının 2017 yılının başında çıkacağını söylüyor. Bunun yanında yine yıl içerisinde yayımlamayı planladıkları başka haritalar da bulunuyormuş.

Kaplan'ın yakın gelecekte oyuna katmayı planladıklarını söylediği başka bir değişiklik ise, varsayılan ayarlarda C'ye bastığımızda çıkan iletişim tekeri. Artık oyuncular buradan, daha önce belirledikleri bir spreyi veya repliği seçmek zorunda kalmayacak. Oyuncular oyundaki duruma göre 4 adet sprey ve replikten seçim yapabilecek.

Blizzard, ayrıca oyunun özellikle e-spor kısmı için gelişmiş bir "seyirci modu"nu da yıl içerisinde yayımlamayı planlıyor. Bunun yanında Blizzard, oyuncuların "custom" oyunlara daha rahat ulaşabilmesi veya daha kolay oynayacak kişi bulabilmesi için bir sunucu tarayıcısı da getirmeyi planlıyor.

Etkinliklerle alakalı olarak, Blizzard oyuncuları şaşıracağını düşündüğü birkaç etkinlik de planlıyormuş. Sombra dengeleme değişiklikleri için ise biraz daha sabırlı olmamız lazım. Bunun sebebi de Blizzard'ın, Ana'da olduğu gibi, oyuncuların alışmasının zaman alacağını düşünmesi.

Diğer detaylar için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.