Overwatch’dan Symmetra karakterinin otizmli olduğu açıklandı

Overwatch’dan Symmetra karakterinin otizmli olduğu açıklandı

Sırada hangi karakter hakkında bilgi vereceksin sevgili Blizzard?

Geçen yılın Aralık ayında, bir Overwatch karakteri olan Tracer’ın yayımlanan yılbaşı temalı çizgi roman bölümüyle LGBT üyesi olduğu açıklanmıştı. Blizzard’ın Overwatch’ı ne kadar önemsediğini biliyoruz. Her ne kadar oyunun bir hikaye modu olmasa da, arka tarafta oldukça derin bir hikayeye sahip olduğunu bizzat yayımlamış olduğu çizgi romanlardan biliyoruz. Bugün ise yine benzer bir şekilde Symmetra hakkında yeni bir şey öğrenildi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Symmetra

Oyunun sevilen karakterlerinden birisi olan Symmetra ile alakalı forumlarda bir sürü dedikodular dolaşıyordu. Bu karakter, Blizzard’ın yayımlamış olduğu A Better World isimli Overwatch çizgi romanında, sahip olduğu farklılıklardan ve spektrumlardan bahsediyordu. Hatta romanda geçen, “Eskiden bulunmuş olduğum durumdan rahatsız olurdum. Çünkü bunun doğru olduğunu biliyorum ama artık rahatsız olmuyorum. Çünkü diğer insanların yapamayacağı şeyleri yapabiliyorum.” şeklinde bir cümlesi mevcut.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Oyuncular arasında yapılan bu tartışmalarda çoğunlukla karakterin otizmli olabileceği yönünde idi. Oyunun bir hayranı, Overwatch oyun direktörü Jeff Kaplan’a Symmetra karakterinin otizmli olmasından dolayı ona bir teşekkür mektubu iletti. Jeff Kaplan da, hayranına yazdığı mektupta, “Symmetra hakkında soru sormana çok sevindim. Spektrumdan bahsetmesinin dikkatini çekmesi çok hoş. Symmetra otizmli. O, bizim en sevdiğimiz kahramanlardan biri ve otizmli birinin ne kadar mükemmel olabileceğini çok güzel yansıttığını düşünüyoruz.” dedi.

Blizzard, yayımlamış olduğu bu çizgi romanları ile oyunculara karakterler hakkında daha fazla detay sunmaya devam edecektir. Bakalım önümüzde ki günlerde hangi karakter ile alakalı hangi bilgiyi öğreneceğiz? Sizin bu konuda yorumlarınız nedir?

Overwatch-Otizm

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.