Overwatch rekabetçi moduna ”İlk 500” sistemi yeniden eklendi!

Overwatch rekabetçi moduna ”İlk 500” sistemi yeniden eklendi!

Hak edenin hak ettiğini alacağı bir sistem.

 Overwatch’a rekabetçi sistemin eklenmesiyle beraber gelen, İlk 500 sistemi kaldırılmıştı. Bir sorundan ötürü sıralamaya giremeyen oyuncuların da İlk 500’de gözükmesinden kaynaklanan kafa karışıklığı yüzünden kaldırılan sistem, Blizzard tarafından düzeltildi ve oyuna yeniden eklendi. Oyuncular artık hak ettikleri zaman İlk 500’e girdiklerinde, oyunda bir bildirim görecekler ve farklı ödüller alacaklar.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch-00016-1200x609

 İlk 500’e giren oyuncular Battle Tag, Gamer Tag veya PSN ID’lerinin yanında özel bir simge görecek. Sıralama her platform için farklı olacağı gibi platformlar içinde bölgesel olarak da ayrılacaklar. Avrupa bölgesinde oynayan oyuncular diğer sunuculardaki oyuncularla rekabet etmek zorunda kalmayacak. Sezon sonunda sıralamaya girmiş olan her oyuncu, bu başarıyı kısa bir süreliğine elde etmiş bile olsa, 60 rütbe olma şartı ile ödüller için hak kazanmış olacak. Her sezon sıralama sıfırlanacağı için, farklı oyuncuların da ödül kazanma şansı artacak ve her sezonun ödülü farklı olacak.

 Kazanılacak ödülün anime edilmiş özel bir sprey. Bununla beraber Blizzard’ın başarı sıralamasıyla ilgili geleceğe dönük planları mevcut. İlerde oyuna en iyi oyuncularının isimlerini ve rütbelerini gösterecek görsel bir sıralama listesi eklemek ve oyunda sezon sonu ödüllerini arttırmak istediklerini açıkladılar. Bu yol ile oyuncuların rekabetçi oyunu daha ciddiye almasını ve harcadıkları zamana daha fazla değer verdiklerini göstermek istiyorlar. Bu sistem ve ödüllerin rekabetçi modu için olumlu etkilerini görmeyi biz de çok istiyoruz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.