Menü
https://leadergamer.com.tr/twitter-turklerin-emojileri/
OverWatch 17 Temmuz 2017 15:03

FPS oyunları arasında en fazla kadın oyuncuya sahip oyun: Overwatch

30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan oyunun 5 milyonunu kadın oyuncular oluşturuyor.


Blizzard‘ın bugüne kadar çıkardığı çok oyunculu oyunların neredeyse hepsi, oldukça büyük başarılar yakaladı. Blizzard ekibinin oyunları arasından en son piyasaya çıkan olan Overwatch, yakaladığı başarıyla diğer oyunları gölgede bıraktı. MOBA tipini, FPS tarzına uyarlamayı başaran Blizzard, bu oyununda tam 30 milyon oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Quantic Foundry adlı analiz şirketi, bu 30 milyon kullanıcının yaklaşık 5 milyonunun kadın olduğunu duyurduBu sayı, en çok kadın kullanıcısı bulunan ikinci FPS oyunundan yaklaşık iki kat daha fazla. Bir diğer bilgiye göreyse Blizzard, bu 5 milyon kadın oyuncudan yaklaşık 250 milyon dolar gelir elde etti.

Overwatch

Kadın oyuncuların Overwatch oyununu tercih etmelerinin birçok sebebi var elbette. Bunun en büyük nedenlerinden biri; kadın oyuncuların, kadın baş karaktere sahip oyunları daha çok tercih ediyor olması. Tabii Overwatch üzerinde de birçok kadın karakter olunca, kadın oyuncular da bu oyuna katılmak istiyor. Bir de, oyunda Call of Duty ve Battlefield gibi FPS oyunlarından farklı olarak, her karakterin kendine has özellikleri ve öldürme tarzlarının olması, çeşitlilik ve oynanış açısından oyuna oldukça farklı bir hava veriyor. Bu durum da kadın oyuncuları kendisine çekebiliyor. Blizzard, oyuna yeni içerikler eklemeye devam ediyor ve Overwatch, kadın oyuncuların tercih ettiği oyunlar sıralamasında uzun yıllar ön sıralarda yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir.

Activision ve Bungie ekiplerinin yeni büyük oyunu olmaya hazırlanan Destiny 2 hakkında her şeyi öğrenmek istiyorsanız, Destiny 2 çıkış tarihi, beta detayları, videoları ve çok daha fazlası yazımıza bir göz atın deriz. Eğer sadece oyunun beta süreci hakkında bilgiler arıyorsanız, Destiny 2 beta başlangıç ve bitiş saati, içeriği, indirme boyutu ve dahası yazımız da var. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Hasan Polat Editör