Overwatch yönetmeni, muhtemel bir Battle Royale modu hakkında konuştu

Overwatch yönetmeni, muhtemel bir Battle Royale modu hakkında konuştu

Oyunun yönetmeni, Battle Royale modunu düşündüklerini ama her şeyin kolay olmadığını söyledi.

Şu sıralar herkes Battle Royale temelli video oyunlarını oynuyor. Doğal olarak da birçok video oyunu geliştiricisi; hem çıkmış, hem de çıkmamış olan video oyunlarına bu trend modu eklemeye çalışıyor. Bu geliştirici ekiplerden bir tanesi de Blizzard Entertainment. Çünkü Blizzard Entertainment ekibinin Overwatch isimli bir video oyunu var ve bu oyunun topluluğu çok istekli bir şekilde Battle Royale modu bekliyor. İşte bu modu bekleyenlere oyunun yönetmeni biraz kötü bir haber verdi. Bu haberin detaylarına hemen aşağıdan ulaşabileceksiniz ama biz hemen küçük bir özet geçelim: Yönetmenin dediğine göre bu modu Overwatch oyununa monte edebilmek oldukça zor. Bu yüzden trend oyun modunun oyuna gelip, gelmeyeceği henüz net değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch yönetmeni, muhtemel bir Battle Royale modu hakkında konuştu

Overwatch: Battle Royale için bekleyeceğiz. 

Bahsi geçen oyunun yönetmeninden gelen açıklamalara göre geliştirici ekip, oyuncuların bir Battle Royale modunu beklediğinin farkında ve bu konuda araştırmalar da sürüyor. Fakat yönetmenin dediğine göre Overwatch gibi bir oyuna bu modu monte edebilmek oldukça güç. Bunun ilk ve en büyük sebebi, oyundaki haritaların çok küçük olması. Hatta yönetmenin dediğine göre tüm oyundaki haritaların içerisindeki en geniş alan sadece 45 metre. Bu da bahsettiğimiz oyunu, bahsettiğimiz oyun modundan oldukça uzağa itiyor.

Tabii harita haricinde oyunun karakterleri de oldukça problem yaratıyor. Yönetmenin dediğine göre oyundaki hiçbir karakter eşit değil ve bu yüzden Battle Royale gibi bir oyun modunda, tüm oyuncuları eşit bir şekilde sahaya sürmek neredeyse imkansız. Yani, yönetmen de aslında oyuna böyle bir mod eklemek istiyor ama şimdilik her şey imkansız gibi görünüyor. Bu yüzden oyuncuların bir Overwatch: Battle Royale beklemesini önermiyoruz. Zaten piyasada sayısız oyun var bu modu içerisinde bulunduran. Eminim ki birçok insan, alternatif video oyunlarında aradıklarını bulacaktır. Abartmaya gerek yok.


Overwatch
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın