Overwatch, 2018 senesinde de yeniliğe doymayacak

Overwatch, 2018 senesinde de yeniliğe doymayacak

Yeni kahramanlar, etkinlik detayları ve ganimet kutusu değişiklikleri hakkında bilgiler var yazımızda.

Blizzard Entertainment, neredeyse her oyunuyla gündeme oturmayı başarırken, piyasaya sürülen oyunlarına dair gelişmelerle de yapımlarını desteklediğini gösteriyor. Firmanın şu anki tek FPS oyunu Overwatch için ise hayranlarını sevindirecek gelişmeler var haberimizde. Overwatch oyun yönetmeni Jeff Kaplan, 2018 senesi için gelecek planlarını özetleyen, içeriğinde yeni gelişmelerin bulunduğu, yeni yıl güncellemesini yayımladı. Eklenecek yeni kahramandan, modlar üzerindeki yeniliklere kadar, gelecek güncellemelere dair ipuçlarının bulunduğu açıklamaya bakıldığında anlaşılıyor ki, 2018 senesinde de Overwatch, sevenlerine yenilikler sunmaya devam edecek.

Overwatch

Jeff Kaplan tarafından yapılan açıklamalarda en ilgi çekici kısım, Owerwatch’a eklenecek yeni kahramandır muhtemelen. 27. Overwatch kahramanının geliş tarihi, sınıfı gibi bir açıklama yapılmadı ama yeni bilgiler mevcut. Test aşamasında olduğunun söylenen 27. kahraman, kendisini bekleyen oyun hayranlarını bekletmeyecek anlaşılan. Jeff Kaplan, oyuna yeni eklenecek kahramanı, “Çok harika ve çok gerekli.” olarak özetliyor. Ayrıca geçen seneye benzer olarak, yeni kahramanların gelmeyi sürdüreceğine dair bilgiler de veriyor.

Bir açıklama yapılmamasına rağmen, Overwatch ekibi, büyük ihtimalle, yeni haritalar için de çalışacaktır. Ayrıca oyun modlarıyla ilgili konulara da değinen Jeff Kaplan, özellikle rekabetçi mod üzerinde daha büyük değişikliklere gidileceği sinyalini verdi. Şimdiye kadar yapılan küçük düzenlemelerden ziyade, oyuncular tarafından gelen geri bildirimler doğrultusunda geliştirmeler uygulanacak. Bunlara ek olarak da, rekabetçi mod için daha stratejik değişiklikler planladığından bahsediliyor.

Blizzard Entertainment ekibinin bir başka önemsediği nokta ise Overwatch’ın hikaye anlatımı. Gösterilen hikayenin devamına ilişkin çalışmaların süreceğini ifade ediyor Jeff Kaplan. Böylece, 2018 senesi boyunca oyunla ilgili daha çok çizgi roman ve karakter videosu göreceğimiz anlaşılıyor. Yıl boyunca yapılacak farklı etkinliklere de değinen Jeff Kaplan, bu etkinlikler süresince oyuncuların mutlu olacağı hediyelere ulaşabileceklerini, açıklamalarına ekliyor. Tüm açıklamalardan anlaşılacağı üzere Overwatch, sahip olduğu şöhreti korumak, mevcut oyuncularını korumak adına çalışmalarını sürdürecektir.

Overwatch için yeni etkinlik kapıda

Ayrıca oyunun yönetmeninden gelen açıklamalara göre 2018 senesinde oyuncular 2 yeni etkinlik ile de karşılaşacak. Bu etkinliklerden ilki Year of the Dog olacak. Geçtiğimiz seneye göre daha fazla içerik ile karşımıza çıkacak olan Year of the Dog etkinliği, oyunun yönetmeninin dediğine göre bu sefer herkesi memnun edecek. Ayrıca, senenin ilerleyen aylarında da karşımıza ikinci Overwatch etkinliği çıkacak. Bu etkinlik de Uprising olacak. 2018 senesinin Uprising etkinliği ise, bu sefer gerçekten büyük şeylere ev sahipliği yapacak. Oyunun yıl dönümünün kutlandığı bu etkinlik, genelde karakterlerin veya oyun evreninin hikayeleri ile alakalı oluyor. Acaba bu sene neler yaşanacak?

Son olarak, yine yapılan açıklamaların devamına göre oyundaki temel ganimet kutularının da içeriği yenilenecek ama bu temel ganimet kutularına yeni ne eşyalar eklenecek, şimdilik bilemiyoruz. Etkinlik ile ilişkilendirilmiş olan ganimet kutularında ise şimdilik bir değişiklik olmayacak gibi görünüyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın