Overwatch, 1 milyar dolardan fazla kazandırdı

Overwatch, 1 milyar dolardan fazla kazandırdı

O ganimet kutuları var ya, biz ölene kadar oyunlarda kalmaya devam edecek. Belli oldu.

Activision, geçtiğimiz gün birçok oyunu hakkında yepyeni verileri açıkladı. Bu oyunlardan bir tanesi ise Overwatch idi. Activision cephesinden gelen ilk açıklamalara göre, Overwatch şu an 30 milyon kullanıcıya sahip. Ayrıca açıklamaların devamına göre bu oyun, Blizzard ekibinin en hızlı büyüyen oyun. Çünkü bu oyun çıkalı daha tam 1 sene bile olmadı fakat 30 milyon oyuncuya ulaştı. Tabii oyun bu büyük başarısı ise, yayıncı ekibin 8. milyar dolarlık oyunu oldu. Çünkü bu oyun, yapılan açıklamalara göre 1 milyar dolardan fazla kazandırdı sahiplerine.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Overwatch

Bahsettiğimiz oyun, bu güne kadar 5 farklı sezon etkinliğine sahip oldu. Bu etkinliklerden dördüncüsü olan Year of the Rooster, oyunda yeni bir rekor kırdı. Bu etkinliğin başlaması ile birlikte oyunda rekor derecede oyuncu bulundu ve oyuncular rekor derecede oyun oynadı. Uprising isimli beşinci sezon etkinliğinde ise başka bir rekor kırıldı. Bu rekor ise, oyuncuların oyunda harcadığı en uzun zaman kategorisi altında kırıldı. Uprising etkinliği, oyuna yeni bir PvE modu getirmişti. Bu yüzden pek şaşırmadık oyuncuların bu modu deli gibi oynamasına.

Call of Duty serisinin milyar dolarlar kazanması ardından, ganimet kutuları tabii ki yayıncıların oldukça hoşuna gitti ve bu sistem şimdi birçok oyunda kullanılıyor. Şimdi, Overwatch da 1 milyar dolar barajının üzerine çıktı ve bu ganimet kutuları yavaş yavaş bir standart olmaya başlıyor oyunlarda. Ne diyelim? Hangi oyuncular alıyorsa bu mikro ödeme kutuları, tam oyun fiyatlı oyunlarda, Allah onlara akıl fikir versin.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.