Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 29.03.2018

Yaklaşık 4 yılı aşkın bir süredir geliştirilen OVERKILL’s The Walking Dead, nihayet kapalı bir kutu olmaktan kurtuluyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan video oyunu için bir geliştirici günlüğü serisi hazırlandı. Hazırlanan geliştirici günlüklerinden ilki de haberimizin en alt kısmında göreceğiniz üzere, video oyunları dünyasıyla paylaşıldı. 4 kişilik eşli oyuncu temelli bu FPS oyununa dair yeni bilgiler, yayıncı günlükleri vasıtasıyla aktarılmaya devam edecektir. Yayımlanan ilk geliştirici günlüğünde, oyunun geçeceğin bölgelerden olan Georgetown’a odaklanırken, ilk kez oyun içi grafikleri görme imkanına erişiyoruz.

OVERKILL’s The Walking Dead için ilk geliştirici günlüğü yayımlandı

OVERKILL’s The Walking Dead için Georgetown bölgesini görüyoruz.

Büyük ilgi gören Payday oyununu geliştiren ekip tarafından geliştirilmekte olan OVERKILL’s The Walking Dead temelde eşli oyunculu bir FPS olarak tasarlandı. Tabii bu türde artık elimizde pek çok oyun olmasından ötürü, bu oyunda bazı farklılıkların bulunması gerekiyordu. Yayımlanan ilk gelişti günlüğünde bahsedilen en önemli hususlardan bir tanesi de bu farklılıklarla ilgili. Oyunu benzerlerinden ayıracağı söylenen özellik ise karakter geliştirmeleri ve özellikleri olacağını, biraz daha detaylı biçimde duyuyoruz. Öte taraftan bu ilk günlük videosu; oyunun geçeceği Washington D.C. şehrinin Georgetown bölgesine odaklanıyor. Oyun haritasında önemli bir yere sahip olacağı söylenen Georgetown bölgesine dair bazı çalışmaları da haberimizin en alt kısmında olduğunu belirttiğimiz video vasıtasıyla görebilirsiniz.

Oyunun geliştirici ekibi; seçilecek olan her bir karakterin farklı özelliklere sahip olduğunun bir kez daha altını çiziyor. Geliştiriciler; oyunda hem zombilerle mücadele edileceği hem de hayatta kalma unsurları olacağını belirtiyor. Oyunda bulunacağı belirtilen Aidan karakteri dahil tüm seçilebilir karakterlerin; kendi özel yetenekleri, yetenek ağaçları, takım rolleri, oyun stilleri ve hikayeleri olacağı geliştirici ekip tarafından yineleniyor. Ayrıca oyuncuların kamplarını güçlendirmek için malzemeler toplayacağı, hayatta kalmak adına gizli taktikler geliştirebileceği belirtiliyor. Söylenenlere göre bu hayatta kalma aktiviteleri; farklı taktiklerle birlikte, çeşitli baskınlar ve misyonlarda bir araya gelmek gibi faaliyetleri içeriyor.

Overkill Software tarafından geliştirilen ve yayıncılığını 505 Games’in üstlendiği OVERKILL’s The Walking Dead oyunu için özenli bir biçimde çalışıldığını görüyoruz. Özellikle karakterlerin farklı görevler üstlenecek olması ile oyuncuları takım çalışmasına itecek olan FPS oyununun, 2018 Sonbaharında çıkışını gerçekleştireceği açıklanmıştı. Oyun içi görsellerle birlikte yakın dönemde oynanış videolarının da yayımlanacağını tahmin ettiğimiz FPS oyunu, The Walking Dead hayranları için heyecan verici olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=ix_eNs1HXYs

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.