Ouya’nın çıkış tarihi 25 Haziran’a ertelendi!

Ouya’nın çıkış tarihi 25 Haziran’a ertelendi!

Küçük Android konsolu Ouya, malesef planlandığı gibi 4 Haziran'da çıkmayacak.

Android‘in küçük oyun konsolu Ouya, malesef planlandığı gibi 4 Haziran’da çıkmayacak. Yeni konsol 25 Haziran’da mağazalardaki yerini alacak. Ouya CEO’su Julie Uhrman, Joystiq‘e yaptığı açıklamada bunun perakende siparişteki yoğun talebi karşılamak için yapıldığını söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ouya_22884.nphd“Mağaza ortaklarımızdan son derece olumlu tepkiler aldık ve bu yüzden beklenenden daha da büyük bir talebi karşılamak üzere ve daha fazla birim üretip, Haziran ayında mağaza raflarında daha fazla birim sağlayabilmek için lansman tarihini üç hafta kaydırmaya karar verdik.”

Uhrman ayrıca joysticklerde ki tuşların yapışması sorunun da giderildiğini söyledi. ” Sorun halledildi ve üretim devam ediyor. Çözüm; tuşlar için büyük  boşluklar oluşturmak oldu. Tam olarak kaç milimetre olduğunu bilmiyorum ama boşlukları biraz daha büyüttük. Bu değişikliği bir an önce yaptığımız için artık yeni joysticklerimiz üretilmeye başlandı. “

Ayrıca daha önceden satın almış olanlar için de açıklama yapan Uhrman: ” Eğer joystickleriyle ilgili sorun yaşayanlar olursa, müşteri hizmetleri ile sorunu çözmek için elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız. ” dedi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.