Ouya için 15 milyon dolar yatırım yapıldı

Ouya için 15 milyon dolar yatırım yapıldı

Kickstarter, Ouya için 15 milyon dolar yatırım yaptı.

Usa Today sitesinin editörlerinden Brett Molina‘nın yazdıklarına göre: ” Yeni oyun konsolu Ouya fanları için hem iyi hem de kötü haberler var.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ouya_22884.nphdÖncelikle kötü haberi verelim. Bildiğiniz gibi düşük maliyetli ve Android tabanlı yeni oyun sistemi Ouya’nın lansmanı 3 hafta ertelenmişti. Tabiki bu da yeni konsolu 99.99$ fiyatından almak isteyenlerin 25 Haziran’a kadar beklemek zorunda kalması anlamına gelmekteydi. Şimdilik sadece bu projede bulunanlar ve projeye destek olanlar kendi konsollarına kavuşabildiler.

Şimdi gelelim iyi haberlere. Oyua’nın kurucusu ve CEO’su Julie Uhrman, 3 haftalık gecikmenin asıl nedeni olarak tatmin edici düzeydeki talep miktarı olduğunu söyledi ve ekledi: ” Lansmanı gerçekleştirdiğimizde elimizde talep miktarından daha fazla ürün olmasını istiyoruz. “

Ayrıca Oyua ile ilgili bir haber daha var. Bu düşük maliyetli oyun konsolunun öngörülen başarısı, bazı girişimcilerin de dikkatini çekiyor. Oyua şirketi geçtiğimiz cuma günü Kleiner Perkins Caufield & Byers, The Mayfield Fund ve Shasta Ventures firmalarından 15 milyon $ fon aldığını açıkladı.

Gelelim Ouya konsolunun birtakım özelliklerine. Kendisi kabaca bir Rubik küpü büyüklüğünde ve bir Nvidia Tegra3 dört çekirdekli işlemci kullanıyor ve 8 GB flash depolama hafızasına sahip. Ayrıca bir HDMI bağlantısı kullanarak 1080p HD desteği sunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.