Outlast 2 geliştiricileri, oyunlarının yasaklanması hakkında konuştu

Outlast 2 geliştiricileri, oyunlarının yasaklanması hakkında konuştu

Ortada büyük bir yanlışlık varmış meğer.

Son birkaç haftadır Outlast 2 oyununu bol bol duyuyoruz. Bunun sebebi ise oyunun Avustralya’da önce yasaklanmış olması, ardından da bu yasağın kaldırılmış olması. Dilerseniz öncelikle oyunun yasaklanma sebebinden bahsedelim. Bu yapıtın Avustralya sınırlarında yasaklanmasının sebebi, oyunun aşırı şiddet içermesi ve bu yüzden de oyunun derecelendirilememesiydi. Oyunun yasaklanmasının ardından, sadece birkaç gün sonra, yeni bir açıklama daha yapılmıştı ve oyunun +18 yaş sınırına sahip olduğu belirtilmişti. Yani yasak kaldırılmıştı. Bu konuda hiçbir zaman detaylı bir açıklama alamamıştık ama bu sefer Outlast 2 geliştiricileri, oyunlarının yasaklanması hakkında konuştu. IGN ekibine konuşan geliştiricilerin dediklerine de hemen aşağıdan göz atabileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Outlast 2 geliştiricileri, oyunlarının yasaklanması hakkında konuştu

IGN ekibine konuşan Red Barrels, yasak hakkında, “Avustralya’ya, derecelendirme için gönderilen oyunun kodunun yanında, bir de referans için video paketi bulunuyordu. Bu video paketi, oyunun alfa sürümüne aitti ve oyunumuzun final sürümünü temsil etmiyordu. Bu videonun ana oyunun yanında gönderilmemesi gerekiyordu. Yapılan yanlışlık ardından, oyunumuzu ikinci kez gönderdik ve bu gönderimizde, video referansı olarak oyunun final sürümünden alınan görüntüleri kullandık. Böylece oyunumuzun yasağı kalktı ve +18 derecelendirilme aldık.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu yasak muhabbetleri sonrasında birçok oyuncu, oyunun farklı sansürlü sürümlerinin dünya çapında satışa çıkacağını düşünüyordu fakat geliştirici ekip başka bir açıklama daha yaptı ve dünya çapında sadece 1 adet Outlast 2 olacağını belirtti. Yani hiçbir şekilde sansürlü bir oyun görmeyeceğiz gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.