Outlast 2 çıkış tarihi açıklandı

Outlast 2 çıkış tarihi açıklandı

Ayrıca oyunun yeni bir sürümü de duyuruldu.

Birçok korku oyunu sever tarafından beklenen Outlast 2 için sonunda tam bir çıkış tarihi verildi. Orijinal olarak sadece önümüzdeki ilkbahar aylarında çıkacağını bildiğimiz başarılı serinin ikinci oyunu, Facebook üzerinden gelen resmi açıklamaya göre 25 Nisan 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Bu tarihte hem dijital, hem de kutulu olarak çıkışını gerçekleştirecek olan Outlast 2, Outlast Trinity isimli kutulu bir koleksiyon sürümü ile de karşımıza çıkacak. Bu sürümün içerisinde ise serinin ilk oyunu, ilk oyunun ek paketi ve serinin ikinci oyunu bulunacak. Yani tam bir Outlast deneyimi yaşayabileceksiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Outlast 2 çıkış tarihi açıklandı

Outlast serisi ile alakalı sizlere sunmuş olduğumuz son haberde, serinin gerçekçiliğinden bahsetmiştik ve, “Bir çok oyuncu korkutmayı başarabilen, Red Barrels tarafından geliştirilen ve dağıtılan Outlast oyununu hepimiz biliyoruz sanırım, hatta çok yakın bir zamanda da bu serinin, yepyeni bir devam oyununu göreceğiz. Fakat bu serinin ilk oyunu hakkında herkesin bilmediği bir şeyi sizlere anlatacağız bugün. Anlatacağımız şey, bu oyunun gerçekliği üzerine. Acaba Outlast gerçek mi? Böyle bir ihtimal olabilir mi? Bildiğiniz gibi bu oyunda bir araştırmacı olan Miles Upshur isimli karakteri kontrol ediyorduk. Karakterimize gelen bazı bilgiler sonucunda Miles Upshur, Mount Massive Asylum’a gitmeye karar veriyordu. Mount Massive Asylum ise Murkoff Corporation tarafından satın alınan ve Lake County, Colorado’da bulunan bir akıl hastanesiydi. ” demiştik.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunlar ardından haberimiz, “Peki, Outlast’in geçtiği bu akıl hastanesi sizce bir kurgu mu? Bizce değil çünkü Waverly Hills Sanatorium isimli bir akıl hastanesi, Mount Massive Asylum’a oldukça benziyor. Waverly Hills Sanatorium isimli bu akıl hastanesinde ise 1990’lı yıllarda neredeyse 64.000 akıl hastası öldü ve bu ölümlerin nedeni bugünlere kadar hiç bulunamadı. Outlast’in gerçek dünyadaki benzerlikleri sadece Waverly Hills Sanatorium da değil. Türkçe’ye Mezar Buluşmaları olarak çevirilen, 2 filmden oluşan bir seri de Outlast’in geçtiği mekanlara oldukça benzemektedir. Ayrıca işin can alıcı noktası ise Mezar Buluşmaları 1, gerçek olaylardan esinlenerek çekilmiştir… Yani, bazı insanlara göre Outlast, gerçek bir hikayeden alındı. Bazılarına göre ise sadece bir tesadüf, oyun da tamamen bir kurgu. İlk oyun çıkalı bayağı bir oldu, sorunun cevabı hala bulunamadı. Bakalım ikinci oyunda neler göreceğiz? Acaba serinin 2. oyunu da gerçeklerden izler taşıyacak mı? Oyun çıktığı zaman bu sorunun cevabını alabileceğiz sanırım.” şeklinde devam etmişti.

17097780_1077300602381906_4334873992435021434_o

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.