Outlast 2, Avustralya’da illegal oyun konumuna düştü

Outlast 2, Avustralya’da illegal oyun konumuna düştü

Aynı durum ülkemizde de yaşanabilir.

Birçok korku oyunu sever tarafından beklenen Outlast 2, Avustralyalı oyuncular tarafından daha da fazla beklenebilir. PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 25 Nisan 2017 tarihinde piyasaya sürülecek olan bu oyun, piyasaya sürülmeden önce her ülkede ayrı ayrı derecelendirilmeli. Derecelendirme sırası ise Avustralya’da idi. Fakat Avustralya, oyunun içerisindeki nefret ve şiddet gibi ögelerden ötürü, oyunu ülkelerinde derecelendirmedi. Bu da, oyunun bu ülkede satılmayacağı, illegal konuma düşeceğini gösteriyor. Eğer Outlast 2 geliştiricileri, oyunlarının bu ülkede satışa çıkmasını istiyorsa, daha az kanlı, şiddetli ve korkulu, yani sansürlü bir sürümü, bu ülke için hazırlaması gerekiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Outlast 2, Avustralya'da illegal oyun konumuna düştü

Peki, bu neden haber değeri taşıyor? Türk oyuncuları ilgilendiren nokta nerede? Hemen söyleyelim, serinin ilk oyununu hatırlamanız yeterli. Serinin ilk oyunu, PlayStation konsolları için, aynı sebeplerden ötürü PlayStation Store üzerine Türk oyuncular için eklenmedi. Yani, Türk oyuncular, Türkiye hesapları ile Outlast oyununu satın alamadı. Eğer bu durum, serinin ikinci oyunu için de yaşanırsa, oyunun tüm sürümleri ülkemizde yasaklanabilir ve illegal duruma düşebilir. Minecraft gibi oyunları yasaklamayı düşünen bir devlet, eminiz ki bu oyunu kaçırmayacaktır, değil mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Birçok korku oyunu sever tarafından beklenen Outlast 2 için sonunda tam bir çıkış tarihi, geçtiğimiz haftalarda verilmişti. Orijinal olarak sadece önümüzdeki ilkbahar aylarında çıkacağını bildiğimiz başarılı serinin ikinci oyunu, Facebook üzerinden gelen resmi açıklamaya göre 25 Nisan 2017 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Bu tarihte hem dijital, hem de kutulu olarak çıkışını gerçekleştirecek olan Outlast 2, Outlast Trinity isimli kutulu bir koleksiyon sürümü ile de karşımıza çıkacak. Bu sürümün içerisinde ise serinin ilk oyunu, ilk oyunun ek paketi ve serinin ikinci oyunu bulunacak. Yani tam bir korku oyunu deneyimi yaşayabileceksiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.