Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 04.01.2017

Diablo, 20. yıl kutlaması altında Diablo 3'te yeniden canlanıyor.

Diablo Amerika'da ortaya 1996'nın aralık ayında çıkmıştı. Avrupa'ya gelmesi neredeyse bir yıl sürmüş olsa bile artık 20 yaşında diyebiliriz. Durum böyle olunca Diablo 3'ün yaratıcı takımı yeni bir özel etkinlik duyurdu.

Darkening of Tristram adındaki yeni etkinlik Diablo'nun orijinal 16 bölümünü Diablo 3'ün güzelliğiyle bize geri getiriyor.

Sadece bölümler değil, her şey orijinal Diablo'yu andıracak şekilde tasarlanmış. Sesler kendilerini daha fazla tekrar ediyor, kamera eski perspektifine dönmüş ve sadece sekiz yöne kilitlenmiş. Etrafta göreceğimiz şeyler biraz daha eskiyi andırsın diye piksel filtreleri kullanılmış. Bütün bunların dışında bir de koşmamız engellenmiş. Bütün bunlarla sadece biz eski Diablo'yu tekrar görebilelim diye yapılmış.

Blizzard Battle.net'te bu özel etkinliği Diablo 3'e 2.4.3 yamasıyla birlikte ekleyeceklerini yazmış. Yamada Diablo 3'ün yaşam kalitesinin arttırıldığında bahsediyor. Alet edevatlarımızda değişikliklere gidilmiş, biraz da Greater Rift sisteminde oynamalar yapılmış.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.