Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Furkan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 12.03.2021

Xbox’tan gelen açıklamaya göre sonraki Bethesda oyunları, sadece Game Pass hizmetinin mevcut olduğu platformlara çıkacak. Xbox ve Bethesda’nın ortak yaptığı etkinlikte konuşan Xbox’un önemli isimlerinden Phil Spencer, Zenimax Media oyunlarının birçok platformda olacağını açıkladı. Şirket, Ghostwire için Sony ile olan Tokyo ve Death Loop gibi mevcut sözleşme yükümlülüklerini de yerine getirmeye devam edecek.

Sonraki Bethesda oyunları Game Pass hizmetinin olduğu platformlara çıkacak

Phil Spencer, “Diğer platformlarda bulunan oyunlarımız var ve bu oyunları oynandıkları platformlarda destekleyeceğiz. Farklı oyuncu toplulukları var ve bu toplulukları seviyoruz ve onlara yatırım yapmaya devam edeceğiz. Gelecekte farklı platformlarla sözleşmeler olabilir.” dedi. Açıklamalarına devam eden Phil Spencer, “Ancak bir Xbox müşterisiyseniz, bilmenizi istediğim şey, Game Pass’in mevcut olduğu platformlarda size harika özel oyunlar sunmakla ilgili hedefimiz bu. İşte bu yüzden bunu yapıyoruz. Oluşturduğumuz bu ortaklığın kökü, Xbox müşterileri için pazarda sunabileceğimiz yaratıcılık yeteneğidir. Bu, Xbox için şimdiye kadarki en iyi şey olacak.” dedi.

Dolayısıyla, tekrarlamak gerekirse, Doom Eternal ve The Elder Scrolls Online gibi şu anda Xbox dışındaki platformlarda mevcut olan oyunlar desteklenmeye devam edecek ve gelecekteki oyunlar muhtemelen sadece Xbox Game Pass olan platformlara gelecek. Bethesda ve aynı çatı altındaki diğer stüdyolardan gelecek oyunlar hakkında söylentilere gelince, etkinlik sırasında önemli herhangi bir haber verilmedi. Ancak, Microsoft ve Bethesda, bu yaz için planlanan birden fazla oyun duyurusu olduğunu söyledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.