Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yağmur Özfidan, Editör Yazım tarihi: 18.08.2017

AMD, yeni Radeon RX Vega ekran kartlarını piyasaya sürerken NVIDIA da Volta ekran kartlarında kullanmak üzere TSMC‘den 12 nm üretimini arttırdı. TSCM ve NVIDIA, yeni Volta ekran kartlarını, 12nm ile 2018’de sunabileceklerini umut ediyor. Hatta son günlerde NVIDIA şirketinin CEO’su Jen-Hsun Huang, yatırımcılarıyla NVIDIA’nın yeni nesil ekran kartları hakkında konuştu. Oyuncuların, Volta tabanlı GeForce ekran kartı 2017’de değil 2018’in başlarında beklemeleri gerektiğini açıkladı. Japonya’da bir sunum yapan NVIDIA, Pascal ve Volta mimarili kartlarının 2018 yılında çıkacağını zaten belirtmişti.

nvidia volta

Jen-Hsun Huang yaptığı bir açıklamada, “Volta mimarisi hakkında hiçbir şey açıklamadık. Tek söyleyebileceğim, piyasaya sürmeye hazırladığımız birçok ekran kartının ve bu ekran kartlarında da yepyeni teknolojilerin bulunduğu. Fakat bu tatil dönemini düşünecek olursak, Pascal mimarisi yenilmez olacak.” dedi.

Güçlü bir yapıya sahip olan NVIDIA Volta, geçtiğimiz aylarda resmi olarak tanıtılmıştı. AMD’nin Navi adını verdiği grafik işlemcilerin 2018 yılında boy göstermeye başlayacağı açıklandı. Navi mimarili ekran kartlarının,  NVIDIA ekibinin Volta çözümleriyle benzer bir şekilde AI hızlandırıcı devre içereceği belirtildi. Yeni Vega işlemciler 14nm olarak üretilirken, Navi işlemcilerin 7nm olarak üretilmesi planlanıyordu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlaryazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer tüm bunlara rağmen oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyoryazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.