Nvidia GTX 770, Grand Theft Auto V için yeterli olmayacak!

Nvidia GTX 770, Grand Theft Auto V için yeterli olmayacak!

Grand Theft Auto V'in PC sürümünü oynayan oyuncular bu şekilde söylüyor.

Rockstar Games’in Grand Theft Auto V’in PC sürümünün sistem gereksinimlerini açıklamasını beklerken ortaya Grand Theft Auto V’in PC sürümünü test eden oyunculardan yeni söylentiler yayıldı.

QVuzxgz

NFOHUMP sitesi üyelerinden olan Neon’un dediklerine göre Nvidia GTX 770 Lighting Edition ne yazık ki Grand Theft Auto V’in maksimum grafiklerde 60 FPS almasına izin vermiyor. Ayrıca MSAA özelliğini kapatsanız bile performansta çok büyük bir değişiklik olmuyor. Neon ayrıca yukarıdaki görselde görebileceğiniz grafik ayarları ile 60 FPS alabileceğinizi belirtti.

0pNunks

Tüm bunlara ek olarak, Neon bizlere küçük bir karşılaştırma görseli de hazırladı. Hemen yukarıdan görebileceğiniz düşük kaliteli ayarları gösterirken, alttan göz atabileceğiniz görsel ise yüksek kaliteli ayarlara sahip görsel.

bCVF8Lq

Yine Neon’dan gelen ek bilgilere göre oyunun PC sürümünde mouse için bir hızlandırma sistemi bulunuyor. Belirgin bir şekilde hissedebileceğimiz bu özelliğin dışında bir de Neon oyunun PC sürümünde 60 FPS kilidinin bulunduğunu belirtti. Hangi ayarı uygularsa, uygulasın oyun 60 FPS’den daha fazla performans gösterememiş.

ZqLdOxG

Yorumlar (9)

Bir Cevap Yazın

 1. murat camgöz dedi ki:

  işte bunlar hep satış stratejisi COD:Ghost içinde minmum 6gb ram istenmişti 1 hafta sonra çıkan patch sayesinde minimum ram ihtiyacı 4 gb oldu fotoğraflar pc sürümüne ait ayrıca Neon denen arkadaş raksıtarın ap açık çalışanı

 2. Ahmet Kayra Kaya dedi ki:

  Murat burda da mı sen ya :D

 3. yağız dedi ki:

  AMD hd 6870 lutfeeeeeen bu oyunu ps4 ve.ps3 platformlarinda bitirdim ama yinede PC te almak istiyorum

 4. tolga güreş dedi ki:

  Eğer böyleyse o zaman GTX 770 bile çalıştıramayacağına göre minimum o zaman GTX 780Ti ister. Önerilen ekran kartı da GTX 970 olur. Bizlerle dalga geçiyorlar göz göre göre.

 5. tolga güreş dedi ki:

  Satış stratejisi olsa gene iyi. Bence kesin gene optimizasyon sorunlu port olarak çıkacak. GTA 4’deki faciayı gene GTA 5, PC’ye çıktıktan sonra yaşayacağız.

 6. Orhan Güler dedi ki:

  v-sync on

 7. Coolkinq12 dedi ki:

  Bu oyunu ps3 ve ps4 pc sistem yetseydi belki bitirirdim ulan bende daha gtx770 bile yok bu bile yetmez diyorlar neyse ben ps4 devam ederim zaten en iyi konsol ya alıyorsun oyunlar geliyor acaba çalışır mı kaldırır mı dertlerin yok

 8. Emre Altunay dedi ki:

  Vsync açıp testi yaparsa tabi ki fps 60 ve üstüne çıkmaz deneyen arkadaş dengesiz galiba vsync kapatıp sonra denesin birde bak bakalım o zaman 90 a dayanmıyormu ultra da.

 9. EnJonKou dedi ki:

  saçmalık