Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 31.03.2018

NVIDIA Akademik Programı, dünya çapındaki üniversitelerde profesör ve araştırmacılarla çalışmaya ve işbirliği yapmaya devam ediyor. Son teknoloji yeniliklere ilham vermenin, öğretim ve araştırma deneyimini geliştirerek değer katmanın yeni yollarını bulmayı amaçlayan NVIDIA, bu doğrultuda çeşitli girişimler ve programlar aracılığıyla çalışmaya devam ediyor. Bu alanın önemi, NVIDIA’nın İspanya, Çin, Hindistan ve ABD dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında bulunan GPU Mükemmeliyet Merkezleri ile göze çarpıyor.

NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartının fiyatı sızdırıldı

Geleneksel olarak akademik çalışmaları, CUDA ve yapay zekâ üzerine olan NVIDIA, GPU Mükemmeliyet merkezlerini, yeni GeForce® Oyun Akademisi ile genişletiyor. Aday öğrenciler, Donanım Çalışmaları, E-spor Yönetimi ve Gameosophy dalları arasından seçim yaparak, geleceğin oyun kavramını tanımlayan geliştiriciler arasında yer alacaklar. Gelecek ay başlayacak 15’ten fazla online dersin yanı sıra Kentsel Çalışmalar ve Planlama, Oyunda AI’nın Geleceği ve Çevrimiçi Dilbilim gibi çeşitli ilgi çekici konuları kapsayan birçok kursun bu yılın sonunda açılması planlanıyor. Programa ücretsiz olarak kayıt olabilen öğrenciler, eğitim sonrasında tanınmış yüksekokullara ve üniversitelere transfer için uygun akreditasyona sahip oluyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.