Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 05.01.2017

NVIDIA, yeni sistemi GeForce Now'ı CES 2017'de tanıttı. Ayrıca yeni Shield konsolu da tanıtıldı!

Gaming-PCGaming-625x335@2x

Bir oyunu bilgisayar üzerinde stream yaparak yani canlı olarak oynamak, bir dönemin popüler ama verimli başarılarla sonuçlanmayan girişim örnekleriyle doluydu. Sonunda Sony, satın aldığı bazı firmaların da gücünü arkasına alarak bu canlı oynatma özelliğine gücünü verdi ve PlayStation Now hizmeti ile PS4 oyunlarını PC'de stream yaparak oynayabilmemizi sağladı. Bu konuda yeni bir hamle de NVIDIA kanadından geliyor: GeForce Now.

CES 2017'de gövde gösterisi yapan NVIDIA, yeni duyurduğu GeForce Now sistemi ile belirli kriterleri karşılayan bütün bilgisayarların, internet üzerinden istedikleri oyunu oynayabileceklerini söyledi. Bu sayede AAA oyunlar için güçlü bir donanıma ihtiyacınız kalmıyor, evet ama bu sefer de sağlam bir internet bağlantınızın olması gerekiyor. Henüz sistemin istediği minimum sistem ve internet gereksinimleri hakkında bir açıklama yok fakat aylık ücret isteyeceği söylendi. 20 saatlik oynanış süresi için 25$ isteyecek olan NVIDIA, bu sistemin önümüzdeki Mart ayında erken erişime açılacağını da belirtti.

NVIDIA Shield kullanıcılarının bir süredir aşina olduğu bu stream sistemi, 2017 yılı itibariyle PC kullanıcılarına da geliyor. Peki hepsi bu kadar mı? NVIDIA, ayrıca yeni bir Shield konsolu tanıttı. Eski konsol ile özellikleri birebir aynı olan yeni konsolun tek avantajı, 4K desteği sunması. Bu cihazın fiyatı ise 200$ olarak belirlendi ve Ocak ayının sonunda çıkması tahmin ediliyor.

VG247 Türkiye’yi Facebook, Twitter ve Youtube üzerinde takip etmeyi unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.