NVIDIA GeForce GTX TITAN X’in 3DMark skorları sızdı!

NVIDIA GeForce GTX TITAN X’in 3DMark skorları sızdı!

Tabii ki Pascal mimarili olan NVIDIA GeForce GTX TITAN X'den bahsediyoruz.

NvidiaPascal mimarili yeni Geforce GTX 1080 ve Geforce GTX 1070 kartlarını tanıtınca ilgi odağı olmuş, kartların performansı olduğu kadar düşük güç tüketimi de ilgi çekmişti. Ancak en fazla dikkat çekecek olan kart, tabii ki ailenin büyük abisi olan GeForce GTX TITAN X. Kart normalden çok kısa zamanda duyurulmuş ve bu durum, Nvidia takviminde farklı söylentilere sebep olmuştu. Kartın en dikkat çeken özelliği olan performans kısmıysa gayet tabii herkesin ilgisini çekerken ilk sentetik test sonuçları gelmeye başladı! 

Xt

Yukarıdaki 3DMark skorlarına göre Pascal mimarili GeForce GTX TITAN X, stok hızındaki Geforce GTX 1080’den %30 daha hızlı. Hız aşırtma yapıldığında ise bu fark %13’e kadar iniyor. Kart, stok hızındaki Geforce GTX 1070 modelinden ise %50 hızlı. Söz konusu Geforce GTX 1060 olduğunda ise %87’lik bir fark görünüyor. Elbette ki bu testlerin tamamen oynak platformlarda yapıldığını ve fazla güvenilmemesi gerektiğinin altını çiziyoruz. Önemli olan sentetik testlerden ziyade kartın size yaşattığı pratik deneyimdir. Kaldı ki kartın henüz bir yazılımının olmadığını da belirtelim. Bu da performansı etkileyen önemli bir etken.

ti

Testleri doğru kabul edersek, Pascal mimarili GeForce GTX TITAN X’in 1200 dolar fiyatıyla pazara çıktığı göz önüne alındığında bu performans, çoğu oyuncu ve profesyoneli tatmin etmeyecektir. Kendi ailesinden Geforce GTX 1080’den iki tane alıp SLI yapma söz konusu olduğunda kartın sert bir darbe yiyeceği anlaşılıyor. Zira Geforce GTX 1080, 599 dolar etiketiyle piyasaya çıkmışken, GeForce GTX TITAN X 1199 dolar satış fiyatıyla son kullanıcıya ulaşacak. Rakip yönündeyse 1500 dolarlık fiyatıyla AMD Pro Duo dışında biri görünmüyor! 

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın