NVIDIA GeForce GTX 970 sahibiyseniz, NVIDIA size 30 dolar ödeyecek!

NVIDIA GeForce GTX 970 sahibiyseniz, NVIDIA size 30 dolar ödeyecek!

Neden olduğunu tahmin edebilmek zor değil.

2015’in Ocak ayında NVIDIA büyük bir rezilliğe imza atmıştı. Tamam, belki rezillik demek biraz ağır kaçıyor olabilir fakat aslında gösterildiği gibi olmayan bir ürün sattı firma tüm oyunculara. Bu ürün sizin de anlayabileceğiniz, hatta hatırlayabileceğiniz gibi NVIDIA GeForce GTX 970. Peki, nedeni neydi bu rezilliğin? Hemen söyleyelim, bahsettiğimiz bu ekran kartı 4 GB olarak tanıtılmıştı fakat oyuncular bu kartı kullandıkları zaman 4 GB değil, 3.5 GB olduğunu görmüşlerdi. Sizce de yeterli bir neden değil mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NVIDIA-GeForce-GTX-970-front

Bahsettiğimiz bu RAM sorunu geride kalırken, oyuncular unutmadı ve firmaya birçok dava açtılar. NVIDIA ise bu durumla daha fazla başa çıkamadığını anlamış olacak ki, NVIDIA GeForce GTX 970 olan kayıtsız şartsız herkese 30 dolar ödeneceğini duyurdu. Tabii bu sadece oyunculara ödenecek olan hesap. Bir de NVIDIA’nın avukatlara toplamda 1.3 milyon dolar ödeyeceği belirtiliyor. Avukatların ücretleri bir kenara, oyunculara bu 30 doların nasıl ödeneceği henüz bilinmiyor. Herhalde bu konu hakkında da bir açıklamayı yakın zamanda duyarız.

Kısacası efendim, eğer NVIDIA GeForce GTX 970 sahibiyseniz, NVIDIA’dan gelecek olan bir 30 dolara hazırlıklı olun. Günümüz kurunda 89 lira yapıyor. Oyun almaya yeter aslında.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.