NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartının fiyatı sızdırıldı

NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartının fiyatı sızdırıldı

Bayağı yükseliyor fiyatlar.

Sızdırdığı bilgiler ile ve ortaya attığı söylentiler ile oldukça başarılı bir geçmişe sahip olan TweakTown, yayımladığı yeni raporlarda NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartının fiyatından bahsetti. Ekibin yayımladığı yeni içeriğe göre, 2018 içerisinde piyasaya sürülmesi beklenen NVIDIA GeForce GTX 2080, maksimum 1500 Dolar fiyat etiketi ile satışa sunulabilir. 1500 Dolar şu an ülkemizde 5700 TL yapmakta. TweakTown ekibinin raporuna göre ise aynı ekran kartının minimum fiyatı 1200 Dolar olabilir. 1200 Dolar ise 4500 TL yapmakta. Peki, neden fiyatlar bir anda bu kadar yükseldi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartının fiyatı sızdırıldı

Fiyatların yükselmiş olmasının fiyatı tabii ki kripto para madenciliği. TweakTown ekibi, raporlarında bu ekran kartının kesinlikle 700 Dolar gibi bir fiyattan satışa sunulacağını düşünmüyor. Kripto para madenciliğinin şu an zirvede olması ve NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartının da NVIDIA GeForce GTX 20 serisinin en iyisi olması, NVIDIA ekibine büyük bir güç veriyor ve bu yüzden ekip, 1200 Dolar ile 1500 Dolar arasında bir fiyatlandırma yapabiliyor. Son olarak söyleyelim, TweakTown raporuna göre NVIDIA GeForce GTX 2080, ya Mart 2018 içerisinde, ya da Nisan 2018 içerisinde çıkacak.

Ortada bir de Reuters ekibinin raporu bulunuyor. Reuters ekibinin söylediğine göre NVIDIA ekibi, yine Mart 2018 veya Nisan 2018 içerisinde Turing temelli bir ekran kartını piyasaya sürecek. Bu da demek oluyor ki, ekran kartlarının geliştirici ekibi, serilerinde ciddi bir değişikliğe gidiyor veya Volta temelli ekran kartları hayatımızdan yavaş yavaş çıkıyor. Özellikle de oyuncuların hayatından. Ayrıca bu konuda Wcctech ekibinin de çılgın bir fikri bulunuyor. Wcctech ekibine göre Turing, kripto para madencileri için piyasaya sürülecek olan ekran kartı olacak. Uzun zamandır duyduğumuz Ampere ise oyunculara yönelik olan kart olacak. NVIDIA, bu adım ile kripto para madencilerinin oyuncu ekran kartlarını piyasadan süpürmesini engellemeye çalışacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.