Menü
https://leadergamer.com.tr/buyuk-windows-10-guncellemesi/
NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 24 Şubat 2017 13:11

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, önümüzdeki Mart ayında gelebilir

Birçok farklı kaynak, bu yönde rapor veriyor.


CES 2017 sırasında oyuncular, NVIDIA ekibinden yeni bir ekran kartı görmeyi umuyordu. Tabii bu görmek istenilen ekran kartı, herhangi bir kart değildi. Oyuncular, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ekran kartını görmek istiyordu fakat CES 2017 etkinliğinde hiçbir şey gösterilmedi. Bu yüzden kafalar, önümüzdeki Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan PAX etkinliğine çevrildi. Fakat, bazı söylentilere göre, oyuncuların bu etkinliği beklemesine gerek kalmayacak. Birçok farklı kaynaktan gelen raporlara göre NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti ekran kartı, direkt olarak önümüzdeki Mart ayında çıkışını gerçekleştirecek. Dilerseniz bu bahsettiğimiz kaynakların raporlarına, hemen aşağıdan biraz daha detaylı bir şekilde göz atalım.

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, önümüzdeki Mart ayında gelebilir

Bahsettiğimiz raporların ilki, öncelikle NordicHardware cephesinden geldi. NordicHardware açıklamasına göre, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti kartının üretim süreci, içerisinde bulunduğumuz Şubat ayında başladı ve firmanın hedeflediği satış tarihi, önümüzdeki Mart ayı. IO-Tech cephesi ise bu raporu destekleyecek şekilde, ekran kartının duyurulacağı tarihi verdi. IO-Tech ekibine göre bu ekran kartı, 28 Şubat 2017 tarihinde, GDC 2017 sırasında duyurulacak. Bu tarih, büyük bir ihtimalle doğru olabilir  çünkü ekran kartının geliştirici ekibi, GDC 2017 sırasında bir etkinlik düzenleyecek. Düzenlenecek olan oyunculuk etkinliği sırasında, bu kart duyurulursa gayet büyük bir şekilde duyurusu yapılabilir. Ayrıca ekran kartı serisinin bir önceki kartı, bundan tam 8 ayönce piyasaya sürüldü. Yani, yeni kartı duyurmak için yine biraz uygun bir zaman.

NVIDIA GeForce GTX 1080 ile NVIDIA TITAN X Pascal ekran kartlarının arasına yerleşmeye hazırlanan NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti için herhangi bir teknik özellik veya fiyatlandırma bilgisi, bilinmiyor. Fakat birçok teknoloji perakendecisi, bu ekran kartının 700 dolar ile 800 dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olacağını belirtiyor. Bakalım NVIDIA ekibi, AMD Vega ekran kartlarının karşısına, nasıl bir NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti sürecek? Hatırlatalım, AMD Vega ekran kartları 4K/60 FPS deneyimi sunacak ve önümüzdeki Mayıs ayında piyasada olacak.

Kaan GEZER Editör