NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti resmi olarak duyuruldu

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti resmi olarak duyuruldu

Dünya'nın en hızlı oyuncu ekran kartı ile tanışmaya hazır mısınız?

NVIDIA GeForce GTX Pascal mimarisine sahip olan, 10 serisinden NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti resmi olarak duyuruldu. İlk olarak Mayıs 2016 tarihinde piyasaya sürülen NVIDIA GeForce GTX Pascal mimarili, 10 serisinden oyuncu ekran kartları, bu güne kadar oldukça güzel bir performans sergilemişti ve bu kartların çıkışından neredeyse 1 yıl sonra NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti karşımıza çıktı. Peki, bu yeni kartın fiyatı ne olacak? Herhalde en çok merak edilen soru bu olacaktır, bu yüzden hemen cevaplayalım: Ekran kartının fiyatı 700 dolar, yani günümüz kuru ile 2.500 TL. Tabii ülkemize bu fiyatla girmeyecektir diye düşünüyoruz. Peki, kartın performansı? NVIDIA cephesinden gelen açıklamaya göre NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, NVIDIA GeForce GTX 1080 kartından %35 daha hızlı ve güçlü çalışıyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

3,584 CUDA çekirdeği, 11 GB değerindeki GDDR5X hafızası ile karşımıza çıkan yeni nesil ekran kartı, 11 Gbps değerinde çalışabiliyor. Bu değerleri ile GeForce GTX 1080 ve NVIDIA TITAN X ekran kartlarından daha hızlı olan yeni nesil ekran kartı, Founders Edition sürümü ile de dikkat çekiyor. Bu ekran kartının Founders Edition sürümü, içerisinde benzersiz bir soğutma sistemi bulunduruyor ve bu soğutma sistemi sayesinde, ekran kartından daha fazla performans alabiliyoruz. Ayrıca bu soğutma sistemi sayesinde, hız aşırtma işlemi yaparken, içiniz bir tık daha rahat olabiliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti resmi olarak duyuruldu

GeForce GTX 1080 Ti ve bu ekran kartının Founders Edition sürümü, Dünya çapında çıkışını gerçekleştirecek. NVIDIA, bu ekran kartı için ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, iGame, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY ve Zotac markaları ile partnerlik oluşturdu, yani bu markaların adı altında da bu ekran kartını görebileceğiz. Peki, ne zaman görebileceğiz? Hemen söyleyelim: Haberimize konu olan ekran kartı ve özel sürümü, 10 Mart 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Yani, büyük bir ihtimalle AMD ekibinin yeni ekran kartları ile aynı dönemde olacak bu çıkış. Bakalım iki ekip arasındaki çekişme, Mart 2017 tarihinde nasıl görünecek?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.