NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti çıktı

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti çıktı

NVIDIA bugün, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti grafik işlemcisinin satışa sunulmasıyla oyun performansında çıtayı yeni bir seviyeye taşıyor.

NVIDIA bugün, NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti grafik işlemcisinin satışa sunulmasıyla oyun performansında çıtayı yeni bir seviyeye taşıyor. Buna ek olarak şirket; DirectX 12 oyunlarında performansı geliştirmeye odaklı yeni Game Ready sürücüsünü de duyurdu. Yeni sürücü aynı zamanda Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands oyununda NVIDIA Ansel özelliğini de devreye sokuyor. NVIDIA, DirectX 12 oyunları geliştirmede en kapsamlı platformu oluşturmak için 500 mühendislik yılına denk gelebilecek çalışmalara yatırım yaptı. Geçtiğimiz hafta yapılan GDC Oyun Geliştiricileri konferansında NVIDIA, geliştiricilere DirectX 12 için optimize edilmiş oyunlar yaratmada yardımcı olacak önemli performans geliştirmeleri, çoklu render ve simülasyon efektleri gibi birçok yetenekten oluşan bir paket tanıttı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti çıktı

Bu pakete GameWorks SDK güncellemeleri, NVIDIA VRWorks SDK, yeni geliştirici araçları ve bu yeni Game Ready sürücüsünün müjdesi de dahil. Bu yeni Game Ready sürücüsü, DirectX 12 oyunları için optimize edildi. Kodu kendi sürücümüzde rafine ederek ve oyun geliştiriciler ile omuz omuza çalışarak aşağıdaki oyunlar da dahil olmak üzere birçok DirectX 12 oyununda %16’ya varan performans artışına imza attılar:

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR
  • Ashes of the Singularity – %9
  • Gears of War 4 – %10
  • Hitman – %23
  • Rise of the Tomb Raider – %33
  • Tom Clancy’s The Division– %4

Yeni NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti sürücüsü ile birlikte, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands, NVIDIA Ansel desteği alan en yeni oyun oldu. Ansel, oyun içi görüntü yakalamada devrimsel bir teknoloji. Ansel’i oyun deneyiminize entegre edilen ve daha önce hiç mümkün olmayan bir şekilde oyun içi görüntü kaydeden bir fotoğraf makinesi olarak düşünün. Oyunda Ansel desteği olduğunda, oyuncular objektifi istedikleri açıya yönlendirebilir, filtreler uygulayabilr, süper çözünürlüklü yakalama yapabilir, hatta VR üzerinde izlemek için 360 derece görüntü kaydedebilirler. Bu özelliklerle ilgili daha fazla bilgiyi Ansel Teknolojisi sayfasında bulabilirsiniz.

Ansel teknolojisi ARK: Survival Evolved, Conan Exiles, Dishonored 2, Mirror’s Edge Catalyst, Obduction, Paragon, War Thunder, Watch Dogs 2, The Witcher 3: Wild Hunt ve The Witness oyunlarında da destekleniyor. Ayrıca yakında Lawbreakers ve Mass Effect: Andromeda içinde de Ansel kullanmak mümkün olacak. Kısa süre önce Unity motoruna ve Unreal Motoruna da bir eklenti olarak dahil edilen Ansel, yakın zamanda Amazon Lumberyard ile de kullanılabilecek. Oyunların çıkışı ile birlikte, hatta bazen daha önce yayınlanan NVIDIA Game Ready sürücüleri, GeForce oyunlarında en keyifli deneyimi sunabiliyor; çünkü NVIDIA mühendisleri mümkün olan son dakikaya kadar performansı optimize ederek mükemmel oyun deneyimi için çalışıyorlar. Bu kalitenin kanıtı olarak da bu sürücüler Microsoft tarafından WHQL ile sertifikalandırılıyor.

nvidia-geforce-gtx-game-ready-driver-378-78-vulkan-performance

Oyunun çıkış tarihinden itibaren mümkün olan en iyi kaliteyi sunmak çok önemli. Ancak oyunlar yeni yamalar ve indirilen DLC içeriklerle gittikçe gelişiyor ve zenginleşiyor. Game Ready sürücüleri, oyunlardaki tüm büyük değişiklikleri desteklemeyi amaçlıyor ve bu sayede oyuna her oturuşunuzda en iyi deneyimi yaşamanız mümkün oluyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.