NVIDIA marka erkan kartlarının fiyatları hakkında yeni açıklamalar yapıldı

NVIDIA marka erkan kartlarının fiyatları hakkında yeni açıklamalar yapıldı

Yeni ekran kartı mı alacaktınız? Beklemeye devam etmeniz gerekecek.

Eylül 2017 başında sizlere bir haber sunmuştuk ve bazı stok problemleri yüzünden NVIDIA ekran kartlarının fiyatlarının yükseleceğini belirtmiştik. Bu fiyat yükselme durumu, yeni nesil ve bir önceki nesil ekran kartlarının fiyatları için geçerli idi. Mesela NVIDIA GeForce GTX 1070 veya NVIDIA GeForce GTX 980 ekran kartları. Raporlara göre bu ekran kartlarının fiyatı bu ay %10 kadar yükselecekti, önümüzdeki aylarda da bu fiyatlar normale dönecekti. Fakat ortaya çıkan yeni raporlara göre fiyat yükselme durumu devam edecek ve yükselme oranı da %25 olacak. Raporlara göre bu stok sorunu en fazla NVIDIA GeForce GTX 1060 ve NVIDIA GeForce GTX 1070 ekran kartlarında yaşanıyor. %25 değerindeki fiyat yükselmesinin en çok bu iki ekran kartını etkileyeceği düşünülüyor.

NVIDIA marka erkan kartlarının fiyatları hakkında yeni açıklamalar yapıldı

Raporların devamına göre yüksek fiyatlar Aralık 2017 sonuna kadar devam edecek ve ardından da düşüşler gerçekleşecek. Fiyatların net olarak ne olacağı, ülkemizin nasıl etkileceğini doğal olarak bilinmiyor fakat kendisine yeni bir ekran kartı almak istiyorsanız, şimdilik bu durumu ertelemek isteyebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın