Menü
https://leadergamer.com.tr/h1z1-7-milyon-satis-rakamini-gecti/
Nvidia 2 Eylül 2017 11:30

NVIDIA ekran kartlarının fiyatı artıyor

Sanki çok ucuzdu da, şimdi daha da pahalıya alacağız NVIDIA marka ekran kartlarını.


AMD ve NVIDIA ekibi şu an ekran kartı stoğu konusunda oldukça büyük sorunlar yaşıyor. AMD, aslında AMD RX Vega ekran kartlarını piyasaya sürmeden önce güçlü bir stok hazırlamıştı fakat bu ekran kartlarına olan ilgi, beklenenden çok daha fazla olunca ekip yine stok problemleri çekmişti. Şimdi ise benzer bir durum NVIDIA cephesinde yaşanıyor ve yaşanan bu durum sayesinde bu aydan itibaren şirketin son nesil tüm ekran kartlarında fiyat yükselişi görünecek. GDDR5 hafıza yetersizliği yüzünden sıkıntılar yaşayan NVIDIA, raporlara göre GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070, GTX 1060 ve GTX 1050 kartlarının fiyatlarını yükseltecek. Tabii bu fiyat yükselimi sadece bu kartlara değil, diğer kartlara da yansıyabilecek.

NVIDIA ekran kartlarının fiyatı artıyor

Raporlara göre fiyat yükselimi muhtemelen %10 civarında olacak. GDDR5 hafıza üreticileri olan Samsung ve SK Hynix ise şimdiden GDDR5 hafızalara %30 gibi bir zammı bastı bile. Bu yüzden, bilgisayarınızın ekran kartını güncellemek istiyorsanız veya direkt sıfırdan bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız, şu ayların pek doğru bir zaman olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü raporlara göre bu fiyat zammı bir süre daha devam edecek. Muhtemelen NVIDIA ekibi yeni nesil ekran kartlarını piyasaya sürmesiyle de piyasa normale dönecek.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör