Nvidia, Batman: Arkham Knight için kolları sıvamış!

Nvidia, Batman: Arkham Knight için kolları sıvamış!

Warner Bros.'un sorumsuzluğu herkese pahalıya patlıyor...

Batman: Arkham Knight’ın PC sürümü sorunlu çıkış yapmıştı. İlerleyen dönemde Steam’den satışı geri çekilmişti. 8 kişilik bir ekibin PC sürümü ile ilgilendiği söylenmişti. Daha önce PC sürümünün ağustos ayında düzeltileceğinin haberini yapmıştık. Yeni gelen bilgilerle Nvidia’nın Warner Bros.’a yardım ettiği ortaya çıktı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Arkham-Knight-Shot-06

MMORPG sitesine konuşan Nvidia Gameworks mühendisi Tom Peterson; “bizimle alakası olmayan bir sürü sorunu çözmek zorunda kaldık.” sözlerini kullandı. Ayrıca Peterson; “Nvidia’nın Gamework teknolojisi ile ilgili bir sıkıntısı olmamasına rağmen oyunun çok fazla sıkıntısı vardı.” sözlerine ekledi.

Biz 200-300 kişilik görsel geliştirme ekibine sahibiz. Bu ekip, Dünya’nın en iyi mühendislerinden oluşmakta. Aklındakileri anında bir algoritmaya çevirip ekibe katkı yapabiliyorlar. Genel olarak bir proje başlıyoruz bunları test ediyoruz daha sonra onaylama geldikten sonra oyun geliştiricilerine gönderiyoruz. En ufak sıkıntı bulunsa bile bu projeler onaylanmıyor.” diyen Peterson, Gameworks ekibi ile ilgili bir sıkıntı olmadığını belirtiyor.

Warner Bros. oyunun bir sürü hata ile çıkmasına göz yumdu. PC sürümü neredeyse hiç optimize edilmedi. Nvidia Gameworks ekibi olarak Batman: Arkham Knight’ın optimizasyon işlemine yardım ediyoruz. Olabilecek en iyi optimizasyonu yapmaya çalışıyoruz” diyerek Tom Peterson, oyunun daha iyi bir hale getirileceğini söylüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.