No Man’s Sky’ı erken oynamanın bedeli $2000!

No Man’s Sky’ı erken oynamanın bedeli $2000!

Tabii bir alıcı da bulmuş kendine.

Bizler, No Man’s Sky’ı sabırsızlıkla bekleyeduralım, birileri daha fazla beklemeye dayanamamış. Çıkışına 11 gün kala, oyunun PlayStation 4 versiyonu erken kopyasına erişme imkanı bulan bir oyuncu, bunu eBay’de $2000’lık fiyatla satışa sunarak işi ticarete dökmüş ve başarılı da olmuş. Yani alıcının, günde yaklaşık $180’a oyunu erken oynama imkanı olacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PC3UtXf65f2a3nBBgUN4XY-650-80

Satıcı, oyunu test ettiğini bu yüzden kutunun açılmış olduğunu ve oyunun sorunsuz olduğunu da eBay üzerinden belirtmiş. Bu kopya gerçekten oyunun eski sürümüne ait bir kopyaymış. Çünkü kutu içeriğinde çıkış tarihi 21 Haziran 2016 olarak yazılmış. Ayrıca bir ilginç nokta da, yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi, hem disk, hem poster, hem arka kapak, yani kutunun her bölümünde aynı sahne resmi kullanılmış. Bu da kafalarda bir soru işareti yaratmıyor değil. Umarız oyun, No Man’s Sky’ın yasal bir kopyasıdır ve alıcı için ileride bir sorun çıkarmaz. Yalnız itiraf etmeliyiz ki, oyunun ilk resmi kopyasından daha gerçekçi duruyor.

Alıcı ise Daymeeuhn isimli bir Reddit kullanıcısı. Reddit üzerinden yaptığı açıklamada, insanların kendisini yargılamamasını istiyor. Birçok insanın çok büyük miktar parayı içkiye, yemeklere harcadığını söyleyen Daymeeuhn, iyi bir geliri ve mutlu bir hayatı olduğunu belirtiyor, hobileri için para harcamayı sevdiğini ve kendisinin şanslı olduğunu da sözlerine ekliyor. Fakat henüz, oyun ile ilgili bir açıklamada bulunmamış. Ne diyelim alan memnun satan memnun.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.