No Man’s Sky yaratıcısı Sean Murray oyunun sızan görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı

No Man’s Sky yaratıcısı Sean Murray oyunun sızan görüntüleriyle ilgili açıklama yaptı

Oyunların satışa çıkmadan önce internete sızması alışık olduğumuz bir durum. O yüzden No Man's Sky'ın şimdiden birilerinin eline geçmesi pek şaşırtıcı değil.

Oyunların satışa çıkmadan önce internete sızması alışık olduğumuz bir durum. O yüzden No Man’s Sky’ın şimdiden birilerinin eline geçmesi pek şaşırtıcı değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

no_mans_sky_e3_2014_4

Reddit’te Daymeeuhn ismiyle anılan kullanıcı, oyunu bir hafta erkenden eBay üzerinden 1.300 dolara aldıktan sonra, 24 dakikalık bir oynanış videosu da yayınladı.

Ars Technica‘da yayınlanan makaleye göre, oyunun videoları kaldırılsa da, hala DailyMotion‘da kutu açılımı videoları yer almakta.

Yine Ars Technica’da verilen bilgilere göre Daymeuuhn videoyu “Sean Murray, izliyorsan yaptığım hıyarlık için özür diliyorum.” diyerek açıyor. Makalede ayrıca oyunun kare hızının basın etkinliğinde gösterilenden daha başarılı olduğuna değinilmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hello Games kurucusu Sean Murray ise videoları izledikten sonra olayı attığı bu tweet ile üzerinden yorumladı:

“No Man’s Sky içerisine sürprizler doldurmak için yıllarımızı harcadık. Siz de beklerken yıllarınızı harcadınız. Lütfen kendi zevkinizi bozmayın :(“

Daymeuuhn ise bu tweeet üzerine Reddit’te yayımladığı son mesajda oyunculara verdiği “ilk elden oynayın” tavsiyesiyle Murray’e hak vermiş gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

“İlk koyduğum videolar mükemmeldi. Hiçbir şekilde spoiler vermiyordu ve sadece tadımlıktı.” diyor Daymeuuhn. “Bu oyunda fark ettiğinizden daha çok spoiler var.”

Videolarda neler söylendiği konusunda detay vermek istemiyoruz ama konuyu merak ediyorsanız Ars Technica ve reddit bağlantılarını inceleyebilirsiniz.

No Man’s Sky, 9 Ağustos’ta Kuzey Amerika’da PC ve PS4 için; 10 Ağustos’ta Avrupa’da PS4 için ve 12 Ağustos’ta tüm dünyada PS4 ve PC için satışa çıkacak.

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.