Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 31.03.2018

Sean Murray önderliğindeki Hello Games ekibi tarafından geliştirilen ve büyük bir beklentiyle çıkışını gerçekleştiren No Man’s Sky oyunu için işler istedikleri gibi gitmemişti. Söz verilen dinamiklerin oyunda bulunmayışından ötürü bir hayli eleştiriye maruz kalan oyun için gelen güncellemelerle durum toparlanmaya çalışıldı. Şimdi ise bu video oyununu için atılacak yakın gelecekteki bazı adımları öğreniyoruz. Bunlardan ilki, oyunun Xbox One platformu için çıkışını gerçekleştirecek olması. Oyuna dair ikinci haber ise tüm platformlar için ücretsiz olarak yayımlanacak büyük bir güncellemenin duyurusu oldu.

No Man’s Sky, Xbox One platformuna geliyor

No Man’s Sky NEXT ile bir sonraki adımı atacak.

Hello Games ekibinin lideri Sean Murray, 2018 yaz döneminde geleceği planlanan yeni güncelleme için yaptığı açıklamalarla, duyduğu heyecanı belli etti. No Man’s Sky NEXT ismini taşıyan yeni güncellemenin bir öncekilere oranla daha başarılı ve geniş çaplı olacağının altını çizen ekip lideri, güncellemenin oyunun geleceğiyle ilgili çok önemli bir atılım olacağını ifade etti. Sean Murray’e göre yeni çıkacak olan güncelleme ile oyunun hayranlarını kesinlikle şaşkınlık yaşayacak. Tanıtım yazısına göre de NEXT vurgusu, oyunu bir sonraki adıma taşıyacak olan gelişimi işaret etmek için seçilmiş bir isim olarak görülüyor.

Xbox One cephesine gelirsek, olumlu veya olumsuz yönde gündemde yer tutan bir oyunun kütüphaneye eklenmesi için geç kalmış olabilirler. Geç kalmalarına rağmen, Xbox One kullanıcıları, oyunun en geniş haliyle göreceklerini de dikkate almak gerekiyor. Oyunun Microsoft platformları için gelecek sürümünün üç büyük güncellemeyi içereceğini belirtelim. Özellikle oyun için gelen son güncelleme olan Atlas Rises; 30 saatlik bir hikaye, çok oyunculu mod, yeni bir sistem ve görsel bir değişim sunduğunu hatırlatalım. 4K çözünürlük ve HDR desteğiyle gelecek olan Xbox One sürümünün üstüne, büyük yankı uyandıracağı belirtilen NEXT güncellemesi, oyuna olan ön yargıyı büyük ölçüde kıracaktır.

Oyunun çıkışını yaptığı sırada gelen en büyük eleştirilerin odağında, tamamlanmayan vaatler bulunmaktaydı. Xbox One kullanıcıları, tüm bu eleştirilere hedef olan konuları görmeden, dolu dolu bir oyunlar karşılaşacakları için şanslı oldukları söylenebilir. Bakalım, oyunun çıkışıyla birlikte yoğun eleştiriler sonrasında sarsılan imajı etkili olarak, oyuncuların yaklaşımını kısıtlayacak mı? Yoksa gelen üç güncellemeyle toparlanarak tamamlanmış bir video oyunu haline gelen son sürümü ile oyuncuların ilgisini çekecek mi? Sean Murray tarafından paylaşılan heyecanlı Twitter mesajını hemen alt kısımdan görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.