No Man’s Sky geliştiricisi Hello Games tarafından, Hello Labs duyuruldu

No Man’s Sky geliştiricisi Hello Games tarafından, Hello Labs duyuruldu

Sean Murray, Hello Labs hakkında biraz bilgi verdi.

No Man’s Sky bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde Game Developers Choice Awards isimli ödüllerden, yenilikçilik dalında bir ödüle layık görülmüş, fakat ödüller dağıtılırken, “Zaten biz ödül kazanamayız.” diye düşünerek bir lokantada akşam yemeğine çıkmışlardı. Ödüllere biraz geç kalmaları ise Innes McKendrick tarafından, kendi Twitter sayfasında komik bir şekilde anlatılmış, hatta bir haberimizin de konuğu olmuştu bu durum. Geliştirici ekip Hello Games, Hello Labs isimli bir bağış girişimcisini başlattı. Bu haber ise, GDC’deki konuşmaları esnasında duyuruldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hello games hello labs no man's sky

Hello Labs, deneysel bir şekilde odaklanılmış veya bulundukları jenerasyonda oyun geliştirmeye çalışan diğer küçük geliştiricileri desteklemeyi amaçlayan bir girişimci olarak karşımıza çıkacak. Hello Games’in öne çıkan ismi olan Sean Murray, Game Developers Conference esnasında gerçekleştirmiş olduğu oturumda yaptığı konuşmada, “Matematiği kullanarak dünyalar yapmak.” adı altında duyurdu. Hello Labs, aynı anda 1 veya 2 projeye maddi, manevi olarak destek olacaklarını belirtti ve şu anda halihazırda aktif bir şekilde geliştirilme aşamasında bulunan bir projeyi de desteklediklerini açıkladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hello Labs ile ilgili daha fazla detay, gelecek günlerde paylaşılacaktır. Sean Murray, gerçekleştirdiği konuşma esnasında Hello Games’in şu anki hedefine değinecek şekilde, “No Man’s Sky için bir güncelleme üzerinde çalışıyorum.” gibi bir açıklamada bulundu. Ayrıca, “No Man’s Sky, benim için bir hobi olarak başladı ve hala bazı yönlerden aynı şekilde devam ediyor.” diye de ekledi. Umuyoruz ki Sean Murray, daha önceden de dile getirilmiş olan benzeri sözlerinde durur ve gelecek bir zamanda, kaybetmiş olduğu oyuncularını, hayranlarını, takipçilerini tekrar kazanacak yepyeni güncellemeler ile karşımıza çıkar.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.