Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Onur Demirel, Editör Yazım tarihi: 18.05.2018

Hello Games, 18 kentilyon (18 sıfıra tekabül etmekte) gezegenin simüle edildiği açık “evren” oyunu No Man’s Sky için çıkacak ücretsiz güncellemesini ve çıkış tarihini duyurdu. Bunun yanısıra geliştirici oyunun Xbox One lansmanının tarihini de duyurdu.

No Man's Sky

Hello Games şirket yöneticisi Sean Murray, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ücretsiz çok oyunculu mod güncellemesinin ve oyunun Xbox One platformuna çıkışının aynı gün olacağını duyurdu. İki gelişme de 24 Temmuz’da gerçekleşecek.

No Man’s Sky güncellemesi ve Xbox One çıkışı neler değiştirecek?

Oyunun Xbox One platformuna çıkışının tarihi daha öncesinde Mart ayı olarak duyurulmuştu. Ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı bu tarih 5 ay gibi bir gecikmeye maruz kaldı. Hello Games yöneticisi, açıklamasında bütün bu gelişmelerin gelecekte oyuncuları bekleyen bir çok yenilikten biri olduğunu belirtti. Bu gelişmelerin bütününe “NEXT” ismini veren geliştirici şirketin yöneticisi, bunların sebebinin sadık oyuncu toplulukları olduğunu belirtti. Murray, oyuna gelen güncellemenin bazı unsurları değiştirdiğini ve oyunculara farklı bir deneyim sunacağını bildirdi. Murray, güncelleme hakkında “eğlenceli, komik, gecikmiş ve yoğun” ifadelerini kullandı.

Yeni güncelleme ile oyun mekaniklerinde değişime gidildiği bildirildi. Artık oyuncular karşılarına çıkan çeşitli engellerle tek başlarına karşılaşmak zorunda kalmayacak. Arkadaşları ile ya da diğer oyuncular ile takımlar oluşturup, maceralarında yalnız olmayacaklar. Murray, bu güncellemenin oyuncuların hakkettiği ve istediği No Man’s Sky deneyimini onlara sunacağını belirtti. Son olarak ise oyunun Xbox One versiyonunun PC ve PlayStation 4 platformları için çıkmış bütün içeriklere sahip olacağını belirtildi . Ayrıca bu versiyonun 4K ve HDR desteği ile de geleceğini söyledi.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.