Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 04.06.2021

2 Haziran 2021 tarihinde gelen güncelleme ile No Man’s Sky artık DLSS teknolojisini destekliyor. No Man’s Sky Prisms adlı 3.5 güncellemesi ile oyuna gelen büyük görsel geliştirmelerin yanında birkaç oynanış değişikliği de geliyor. Küçük bir şirket olan Hello Games 2010 yılından beri toplam beş oyun geliştirdi. Bu oyunlardan dördüncüsü olan ve 9 Ağustos 2016 tarihinde çıkan No Man’s Sky için geliştiriciler, sık sık güncellemeler getirmeye devam ediyor.

No Man’s Sky DLSS teknolojisi ile oyunun görsellerini iyice yukarı çekiyor

NVIDIA, 18 Mayıs 2021 tarihinde resmi internet sitesinde yayımladığı yazı ile No Man’s Sky oyununa DLSS desteğinin geleceğini duyurmuştu. Oyunların geleceğinde büyük bir yere sahip olan DLSS teknolojisi, yapay zeka ile görsel işleme tekniğini kullanarak oyun görsellerini muazzam bir seviyeye çıkarıyor. Uygun RTX ekran kartına sahip PC oyuncuları gelen bu son güncelleme ile DLSS teknolojisinden faydalanabilecekler. Aynı zamanda bu teknoloji sanal gerçeklik gözlükleri ile oynamak için de uygun.

DLSS teknolojisinin yanında PC, PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S ve Xbox One X platformlarında desteklenen SSR teknolojisi ile de oyuna, yansıma yapabilen zeminler ve birçok bölgede görebileceğimiz gelişmiş yıldırım kalitesi eklendi. Aynı zamanda yeni doku efektleri, daha detaylı biyomlar ve yağmur ve parçacık efektleri görsel olarak geliştirilen diğer özellikler arasında.

Oynanış yönünde ise sahiplenebileceğiniz daha fazla hayvan eklendi, fotoğraf modu geliştirildi ve oyun içinde yarattığınız müzikleri kaydedip keşif yaparken dinleyebilme özelliği eklendi. Aynı zamanda yarattığınız müzikleri diğer oyuncularla da paylaşabileceksiniz. Son olarak da Space Anomaly adındaki uzay istasyonundaki yeni terminal, proje araştırma bölgesinden eşya yapımı tarifi satın alabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.