Sadece No Man’s Sky için 4000 dolar harcayan oyuncu

Sadece No Man’s Sky için 4000 dolar harcayan oyuncu

Oyunu bayağı seviyormuş kendisi. Belli oldu.

Blake Patterson, bir Polygon çalışanı. İşte bu arkadaş, Hello Games tarafından geliştirilmiş ve Sony tarafından dağıtılmış No Man’s Sky için 4000 dolar harcayan oyuncu. Bu oyunu ben de oynadım. Hatta, belki inanmayacaksınız fakat ilk ön sipariş ile satın aldığım oyun buydu. Normalde ön sipariş sisteminden nefret ederim fakat alacağım tutmuştu işte. Fakat ben sadece bu oyuna 180 lira harcadım ve 10 saatimi verdim. Verdiğim paranın her kuruşuna, harcadığım her dakikaya da sonrasından pişman oldum. İşte herkes pişman olmuyor. Blake Patterson, oyun içerisinde 415 gezegen keşfetti ve bu keşifleri 135 farklı sistemde gerçekleştirdi. Oynanış süresi mi? 400 saatten biraz fazla. Dilerseniz şimdi bu Polygon çalışanının nasıl 4000 dolar harcadığını sizlere anlatalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sadece No Man’s Sky için 4000 dolar harcayan oyuncu

Sony çatısı altında bulunan tüm stüdyolar ve bu stüdyoların geliştirdikleri oyunlar

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blake Patterson, oyunu ilk olarak 2015 yazında duydu, aynı benim gibi. Kendisi de bir PlayStation 4 sahibiydi ve o zamanlarda No Man’s Sky heyecanı ile Mac bilgisayarına Elite Dangerous oyununu aldı. O zamanlarda Mac cihazlar için Elite Dangerous yeni çıkmıştı. Her neyse, aylarca Elite Dangerous oynayan Blake Patterson, oyunun gereğinden fazla zorlaşmasından ötürü, oyundan soğudu ve bıraktı. Bu olaydan 1 ay sonra da No Man’s Sky çıktı ve bu oyuncu, oyunun dijital sürümünü, çıkış gününde PlayStation 4 için satın aldı. Sonra ne mi oldu? Blake Patterson, oyuna aşık oldu

Blake Patterson, aslında No Man’s Sky oyununun Elite Dangerous’dan küçük olacağını tahmin ediyordu. Oyunun küçük olmadığını gören bu oyuncu, bu noktada oyuna daha fazla para harcamaya karar verdi çünkü hayatının oyununu bulmuştu belki de. Oyunu PlayStation 4 üzerinde, büyük bir ekran ile oynayan bu oyuncu, kendine daha güzel bir oyun alanı yaratmak istedi ve öncelikle bodrum katında güzel bir alan yarattı. İlk olarak da 32 inç, kavisli, 1920×1080 bir monitör aldı. Haftalarca, oldukça büyük bir zevkle oyunu PlayStation 4 üzerinden oynayan Polygon çalışanı, sadece No Man’s Sky için yüksek seviyeli bir PC toplamaya karar verdi. Ciddi bir para da bu noktada cepten çıktı zaten.

PS4_NMS_1200px_2

Bu oyuncunun PC toplarken edindiği amaç, oyunu sabit 60 FPS veya daha yüksek bir FPS değerinde, 1080p çözünürlükten daha yüksek bir çözünürlükte, ayarlanabilir FOV ile en yüksek grafik ayarlarında oynamaktı. 18 yıldır kendine ve arkadaşlarına PC toplayan bu oyuncu, bu sefer de sadece bir oyun için PC topladı ve istediğine ulaştı. Skylake Core i7-6700K, ASUS Z170-Pro, GeForce GTX 1080, 16 GB RAM gibi donanımlar ile bilgisayarını toplayan Blake Patterson, sonunda amacına ulaşmıştı. Tabii PC topladıktan sonra, bu oyuncu, oyunu Steam üzerinden tekrar satın aldı. Yani bu noktada da tekrar para harcadı.

Kilitli 30 FPS değerinden, yüksek grafiklerde, 95 FOV ile 60 FPS oyuna başlayan oyuncu, doğal olarak bayağı bir etkilendi ve aylarca oyunu oynamaya devam etti. Tabii bu sırada oyuna daha fazla hayran oldu ve oyun ile alakalı fiziksel ürünleri satın almaya başladı. Tişörtler, etiketler gibi. Fakat hepsi bu kadar değildi tabii. Bu oyuncu, oyunun bir de Explorer’s Edition setini aldı. Bir koleksiyoncu kutusu olan bu kutuda, ana oyun da bulunuyordu. Yani aslında oyuncu, böylece aynı oyunu 3 kez satın almış oldu. Fakat bunlar da yetmedi ve monitörünü değiştirdi. Daha önce bahsettiğimiz kavisli monitör yerine 32 inçlik, 2560×1440, 75Hz ASUS bir monitör alan oyuncu, böylece oyunun piksel sayısını da %75 arttırmış oldu.

GTX1080_450px

Bugün itibariyle, 60 dolarlık bir oyuna 4,373 dolar harcayan bu Polygon çalışanı, harcamış olduğu paraya pişman olmuş mudur, bilemiyoruz fakat toplamış olduğu bilgisayarı ile farklı oyunları da oynayabileceğini biliyordur mutlaka. Bu yüzden para, pek de boşuna gitmiş sayılmaz. En azından yarısından biraz fazlası. Son olarak da, bir oyun iyi de olsa, kötü de olsa, 400 saatten fazla oynamak bizce kötü bir şey değildir. Aksine, tek bir oyuna bağlı kalmak zaman zaman çok iyi sonuçlar da doğurabiliyor. Harcadığı para ise, bizlerin cesaret edemeyeceği bir şey. Yani bu noktada da tebrik etmek lazım kendisini.

Sony çatısı altında bulunan tüm stüdyolar ve bu stüdyoların geliştirdikleri oyunlar

1200px_portrait_explorers

MBA_NMS_600px

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.