Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 28.03.2018

Microsoft ardından Sony de yaptığı yeni bir açıklama ile önümüzdeki ayın ücretsiz video oyunlarını duyurdu. Eğer sizler de bir PlayStation Plus abonesi iseniz, Nisan 2018 içerisinde birbirinden güzel video oyunlarının sahibi olabileceksiniz. Öncelikle, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro kullanıcılarını Mad Max, Trackmania Turbo ve Q*Bert Rebooted isimli video oyunları bekliyor olacak. PS Plus abonesi olan PlayStation 3 kullanıcıları ise In Space We Brawl, Toy Home ve Q*Bert Rebooted isimli video oyunlarının sahibi olabilecek. Son olarak PlayStation Vita kullanıcıları da 99 VIDAS ve Q*Bert Rebooted isimli video oyunlarının sahibi olacak.

PS Plus

İşte tüm ücretsiz PS Plus oyunları!

Tüm bu saymış olduğumuz oyunlar, 3 Nisan 2018 tarihinde PlayStation Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilecek. Tabii bunu yapabilmeniz için bir PlayStation Plus abonesi olmanız gerekecek. Eğer halihazırda bu sistemin abonesi iseniz, bu ayki ücretsiz oyunlarınızı da almayı unutmayınız. Sony ekibi şu an PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, PlayStation 3 ve PlayStation Vita kullanıcılarına birbirinden güzel ücretsiz oyunlar veriyor. Bu ücretsiz oyunlar ise Bloodborne, Ratchet and Clank, Legend of Kay Anniversary, Mighty No. 9, Claire: Extended Cut ve Bombing Busters olarak geçiyor.

Son olarak hatırlatalım, Sony tarafından gelen yeni bir habere göre, Mart 2019 itibari ile artık PlayStation 3 ve PlayStation Vita oyunları, PS Plus sisteminde bulunmayacak. Yani, bu iki platformlara sahipseniz, PlayStation Plus artık hiçbir işinize yaramayacak. Tabii bu durum, PS Plus ile önceden satın alınmış olan oyunları etkilemeyecek. Bu konuda PlayStation Türkiye ekibi de bir açıklama yaptı ve hemen aşağıdan okuyabileceğiniz elektronik postada yazanları söyledi.

PS Plus önümüzdeki sene birçok platformdan çekiliyor. 

“PlayStation 3 (PS3) veya PlayStation Vita (PS Vita) oyunları, PlayStation Plus Aylık Oyunlarına 8 Mart 2019’a kadar dahil edilecektir. 8 Mart 2019’dan itibaren PlayStation Plus üyelerine sunulan Aylık Oyunlar arasında artık PS3 veya PS Vita oyunları yer almayacaktır. İndirilmiş veya İndirme Listenize daha önceden eklenmiş PS3 veya PS Vita Aylık Oyunlarının tümünü, PlayStation Plus üyesi olduğunuz sürece oynayabilirsiniz.

8 Mart 2019’dan sonra Aylık Oyunlara yalnızca PlayStation 4 (PS4) oyunları dahil olacaktır. PlayStation Plus hizmetinin diğer tüm özellikleri ve avantajları bu değişiklikten etkilenmeyecektir. Bir PlayStation Plus üyesi olarak 8 Mart 2019’a kadar üyeliğinizin her ayı PS4, PS3 ve PS Vita Aylık Oyunlarını almaya devam edeceksiniz.  8 Mart 2019’dan itibaren ise PS3 ve PS Vita oyunları artık Aylık Oyunlarınız arasında yer almayacak. İndirilmiş veya İndirme Listenize daha önceden eklenmiş PS3 veya PS Vita Aylık Oyunlarının tümünü, PS Plus üyesi olduğunuz sürece oynayabilirsiniz.

PlayStation Plus üyeliğinizin bu değişiklikten sonra devam etmesini istemiyorsanız aboneliğinizi iptal edin veya üyelik döneminizin 8 Mart 2019’a kadar sona ermesi için otomatik yenilemeyi kapatın. Üyeliğinizi iptal ettiğinizde aboneliğiniz, mevcut fatura döngünüzün sonunda iptal edilir ve ek ücret talep edilmez. Aboneliğinizin bir sonraki ödeme zamanını kontrol etmek ve hesabınızı yönetmek için bu doğrudan bağlantıları kullanabilirsiniz. Hesabınızda oturum açmak için Sony Entertainment Network giriş kimliğinizi ve şifrenizi girmeniz gerekir.”

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.