Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yalçın Tüysüzer, Editör Yazım tarihi: 18.03.2015

Playstation ve Xbox çekişmesi devam ederken bir yandan da Nintendo kendini geliştirmeye devam ediyor. Çocukluğumuzun oyunlarından Mario ve Pokemon gibi serilerin altından imzası bulunan Nintendo‘nun kalbimizde farklı bir yeri var diyebiliriz.

Kod adı “Nx”

Japon ileri teknoloji ve mobil platformlarında etkili yere sahip şirketlerden DeNA ile anlaşan Nintendo kod adı “Nx” isimli yeni konsolunu duyurdu. Yeni konsollarını Resmi YouTube kanalından açıklayan Nintendo bu konsoldan umutlu gibi. Bahsettiğimiz videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre DeNA şirketinin %10’luk hissesi artık Nintendo’ya ait olacak. Nintendo-DeNA ortaklığı ile yapılacak olan Nx isimli yeni konsol için yapılan oyunlar anlaşma gereği PC ve Mobil platformlar için de geliştirilecek. Nintendo tarafından tanıdığımız Satoru Iwata, yaptığı açıklamada Nx’in henüz geliştirilme aşamasında olduğunu ve Nintendo haricindeki platformları da kapsayan yeni bir üyelik sistemi geliştireceklerini  yaptığı açıklamada belirtti. Umarız Playstation ve Xbox kapışmasına dişli yeni bir rakip eklenir.

nintendo

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.