Nintendo Türkiye pazarına CD Media ile geri dönüyor

Nintendo Türkiye pazarına CD Media ile geri dönüyor

Açıklama, CD Media'nın en tepesinden geldi.

Nintendo Türkiye pazarında uzun bir süredir bulunduğu ülkemizden çekilmiş ve ülkemizdeki oyuncuları üzecek bir durum ortaya çıkarmıştı. CD Media CEO’su tarafından yapılan bir paylaşım ile birlikte, dev oyun şirketinin ülkemize geri döneceği ortaya çıktı. Herhangi bir resmi duyuru bulunmasa da hemen aşağıdan inceleyebileceğiniz ekran alıntısı her şeyi gösteriyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nintendo CD Media

Neredeyse tüm markalardan önce, 2004 yılında gelip de 8 yıl durduktan sonra ülkemizden çekilen Nintendo; yaklaşık 6 yılın ardından geri dönüyor. Şirketin Balkanlar ve Doğu Avrupa’daki dağıtımcılığını üstlenen CD Media, kısa bir süre içerisinde Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayacak. Nintendo Switch gibi pek çok resmi ürün, dağıtımcının bulunması ile birlikte ülkemizde satışa çıkarılacak.

CEO tarafından yapılan paylaşımda, İstanbul’da bir ofis kurulacağı ve yakın zamanda Türkiye’deki oyuncular için içerik sunumuna başlanacağı belirtiliyor. Resmi ürünlerin yanı sıra, Türkçe desteğine kavuşan bir internet sitesi ve rehberler de oyunculara sunulacak. CEO, satış mağazaları ile anlaşmaya varmayı hevesle beklediklerini söylerken bu durumun şirketleri için heyecan verici olduğunu da ekliyor.

Nintendo CD Media ile Türkiye pazarına girince ne olacak?

Ülkemizde yıllardır resmi ürünleri göremiyor ve bir şekilde satın aldığımız cihazlar için gerekli desteği bulamıyorduk. Resmi dağıtımcının bulunması ile birlikte, yakın zamanda Nintendo Switch gibi ürünlerin fiyatları da ortaya çıkacaktır. Bu ürünlerin anlık satış fiyatlarının ise düşeceğini, düşmese de resmi destek ile tatmin edici olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.