Nintendo Switch için Undertale çıkış tarihi resmi olarak açıklandı

Nintendo Switch için Undertale çıkış tarihi resmi olarak açıklandı

Undertale, Nintendo Switch kullanıcılarının da kalbini kırmak- pardon kalbini kazanmak için geliyor.

Amerikan bağımsız video oyunu geliştiricisi Toby Fox’un elinden çıkma Undertale, bir sürü platforma getirilmişti bile. İlk başta PC için çıkış yapan oyun PS4 ve Xbox One için de çıkış yaptı. PS Vita için bir sürüme sahip olan oyun için Nintendo Switch talebi yok değildi. Toby Fox bu talebe karşı sessiz kalmadı ve oyununu Nintendo Switch için çıkmaya hazırlanıyor. Nintendo’nun resmi Twitter adresinde Undertale çıkış tarihi hakkında bilgiler paylaşıldı ve oyunculara sunuldu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nintendo Switch için Undertale çıkış tarihi resmi olarak açıklandı

Nintendo Switch için Undertale çıkış tarihi resmi olarak açıklandı

Undertale, yapısı itibariyle gerçekten oynamaya değer bir oyun. Sadece yapısı değil, mizahı da diğer materyallere nazaran çok farklı. Üstelik karakter tasarımlarıyla, müzikleriyle ve programlamasıyla Toby Fox tek başına uğraşmış. 15 Eylül 2015 yılında Steam için yayımlanmasıyla birlikte internet sürekli ve sadece o oyun konuşur olmuştu. Fakat her oyun gibi bu oyuna da ön yargı ile yaklaşan bir kesim vardı. Oyunun seçmiş olduğu sanat tasarımından ötürü ön yargılı insan sayısı artmıştı fakat tüm eğlenceli kaçırıyor gibiydiler.

Durum bu olunca oyunun diğer platformlara da sıçraması kaçınılmaz olmuştu. İşte son olarak Nintendo Switch için Undertale çıkış tarihi duyruldu. Üstelik duyurulan tek şey Undertale çıkış tarihi değil. Koleksiyon sürümünün ne içerdiği, fiyatlarının ne kadar olacağı yönündeki bilgiler de oyuncularla paylaşıldı. 11 Mayıs 2018’deki duyurudan itibaren oyuncular gelecek olan tarih haberini bekliyorlardı. Undertale çıkış tarihi, oyunun çizdiği imaja yakışır bir tarih seçildiğini söylemek mümkün. 15 Eylül 2018’de yani üçüncü yıl dönümünü kutlarken Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Koleksiyon sürümü ise dolu dolu! Oyunun müziklerinin ne kadar iyi olduğunu zaten belirtmiştik. İşte bu müzikleri doya doya dinleyebilmeniz için 2 adet CD’den oluşan oyun müzikleri koleksiyon sürümünde yer ediyor. Hepsi bu kadar da değil Toby Fox ile yapılan bir tür belgesel, solfej içeren nota kitapçığı pakete eklenenler arasında. 14 karat altın kaplama kalp şeklinde müzik kutusu misali kurmalı bir kolye, koleksiyon sürümündeki en ışıl ışıl parça. Son olarak rastgele çıkan bir ayraç ve mikrofiber bez de koleksiyon sürümünün içinde!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.