Nintendo Switch, 1.5 milyon adet satmış olabilir

Nintendo Switch, 1.5 milyon adet satmış olabilir

SuperData istatistikleri bunu söylüyor.

İçerisinde bulunduğumuz ayın başlarında çıkışını gerçekleştiren ve bu çıkışı The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi kusursuz bir oyun ile gerçekleştiren Nintendo Switch, kaç adet sattı tam olarak bilemiyoruz. En azından elimizde resmi bir bilgi yok ama SuperData istatistikleri var.  SuperData istatistiklerine göre bu konsol, 11 günde 1.5 milyon adet sattı. Konsol geliştiricilerinden gelen açıklamaya göre bu konsol, kendi markasının en hızlı satan konsolu olmuştu. Aslında bu bilgiden yola çıkarak, kaç adet sattığı tahmin edilebilirdi. Peki, biraz daha detaylı bahsedelim bu durumdan. Acaba bu konsol, hangi bölgede, ne kadar sattı?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nintendo Switch, 1.5 milyon adet satmış olabilir

SuperData, Famitsu ve GFK istatistiklerine göre konsol, Birleşik Devletler sınırları içerisinde 500 bin adet sattı. 360 bin adet konsol ise Japonya’da satıldı. Avrupa bölgesinde ise Nintendo Switch, 85 bin satış rakamını gördü Birleşik Krallık sınırlarında. Son olarak Fransa’da ise 110 bin adet satıldı. Yani konsolumuz, genel olarak Avrupa’da da oldukça başarılıydı. Bu rakamlar, konsolun ilk çıkış haftasına ait olan rakamlardı. Nintendo ise Mart 2017 sonuna kadar konsollarının 2 milyon adet satmasını planlıyor. Rakamlara bakacak olursak, 2 milyon barajı kesinlikle aşılacaktır gibi görünüyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu arada, haberimizin başında The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunundan bahsetmiştik. The Legend of Zelda: Breath of the Wild, büyük bir ihtimalle bu konsolun satış rakamların çok etkili. Çünkü SuperData rakamlarına göre Nintendo Switch sahiplerinin %98 kadarı The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununa sahip. Bu, inanılmaz bir oran. Wii U platformunda da bu oyunu oynayan mutlaka vardır ama asıl bu oyun, firmanın yeni konsoluna yaramış gibi görünüyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.