Menü
https://leadergamer.com.tr/destiny-2-dlc-osiris-ve-rasputin/
Nintendo Switch 4 Nisan 2017 10:53

Nintendo Switch, aşırı ısınmaya ve bükülmeye başladı

Oyun da mı oynamayalım yani?


NeoGAF ve Reddit üzerinde bazı Nintendo Switch kullanıcıları, konsollarının aşırı ısınmaya başladığını ve hatta bükülmeye başladığını rapor etmeye başladı. Bildiğiniz üzere bu konsol, hem portatif modda, hem de büyük ekran modunda oynanabiliyor. Bahsettiğimiz bu ısınma ve bükülme problemleri, portatif oyun modunda yaşanmıyor fakat oyuncular, büyük ekran moduna geçtiği zaman, yani konsollarını bir televizyona bağladığı zaman, bahsettiğimiz sorunlar baş göstermeye başlıyor.

Nintendo Switch, aşırı ısınmaya ve bükülmeye başladı

Birçok NeoGAF kullanıcısının raporlarına göre, toplam 40-50 saatlik bir oynanış süresinden sonra konsollarında bükülmeler meydana geldi. Birkaç kullanıcı ise bu bükülmelerin, Joy-Con ürünlerinde yaşandığını belirtti. Reddit üzerinden de bazı kullanıcılar, yine aynı şekilde 40-50 saatlik toplam oynanış süresinden sonra konsollarının büküldüğünü rapor etti. _NSR raporlarına göre, toplamda 50 saatlik The Legend of Zelda: Breath of the Wild oynanış süresinden sonra bu bükülme sorunu yaşandı. Bu arada, bu 50 saatlik oynanış süresinin tek bir oturmada değil, toplam sürede yaşandığını tekrar vurgulayalım.

Nintendo Switch ısınma problemi ise yine NeoGAF ve Reddit kullanıcıları tarafından sıkça rapor edilen bir sorun. _NSR kullanıcısı bu konu hakkında, “Sistem oldukça küçük ve çok çabuk ısınıyor. Büyük ekran modunda The Legend of Zelda: Breath of the Wild çok fazla oynarken, sistemin bu kadar dayanabileceğini sanmıyorum.” diyor. Başka bir Reddit kullanıcısı ise, “Büyük ekran modunda 150 saat The Legend of Zelda: Breath of the Wild oynadım. Biraz da sıcak bir odaya sahibim. Buna rağmen sistemimde hiçbir sorun yaşamadım. Belki de sorunlu bir ürüne sahipsin.” diyor diğer kullanıcıya.

nintendo-switch-1-840x630

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Mass Effect: Andromeda inceleme yazımıza veya Halo Wars 2 inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bir de Red Dead Redemption 2 çıkış tarihi, PC sürümü, haberleri ve diğer her şey yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Oldukça işe yarar bilgiler var oyun hakkında.

Kaan GEZER Editör