Menü
https://leadergamer.com.tr/fifa-18-aktif-oyuncu-sayisi/

FIFA 18

Yapımcı EA Canada
Dağıtımcı EA Sports
Tür
Çıkış Tarihi Eylül 2017
FIFA 18 , Nintendo Switch 4 Ekim 2017 18:02

Nintendo Switch üzerindeki FIFA 18 satışları pek memnun edici görünmüyor

Acaba EA yeni bir FIFA oyununu Nintendo Switch için çıkartmak ister mi artık?


Uzun bir süredir beklenen FIFA 18, 29 Eylül 2017 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360 ve PC platformları için çıkışını gerçekleştirdi. Kısa sürede oldukça fazla satış yapmayı başaran ve Destiny 2’yi tahtından indiren FIFA 18 için ilk satış yüzdeleri açıklandı. Açıklanan yüzdelere bakacak olursak oyun, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında güzel bir yüzdeliğe sahipken, Nintendo Switch cephesinde hüsrana uğrattı.

Nintendo Switch üzerindeki FIFA 18 satışları pek memnun edici görünmüyor

EA, FIFA 18’i Nintendo Switch konsolunda piyasaya sürmek adına kapsamlı bir şekilde çalıştı. Fakat Nintendo Switch’in yükleme tabanı diğer konsollara kıyasla oldukça yetersiz olması acı bir gerçekti. Haliyle oyunun bu konsolundaki hataları da, konsolun diğer konsollara kıyasla oldukça yetersiz olduğunu kanıtlar nitelikte. Bu hataların yanı sıra oyunun Nintendo Switch satışları da iç açıcı görünmüyor.

İngiltere’de oyun satışlarından sorumlu olan MCV, FIFA 18’in fiziksel kopyalarının satış yüzdeleri ile ilgili bir rapor yayımladı. Bu MCV raporuna göre Nintendo Switch satışları, tüm FIFA 18 satışlarının sadece %1’lik kısmını oluşturuyor. Nintendo Switch’in yanı sıra PlayStation 4 konsolunda oyunun satış yüzdesi %60 iken, Xbox One’da %37 oldu. Geriye kalan %2’lik kısmı ise PlayStation 3 ve Xbox 360 oluşturuyor. Fakat henüz EA veya Nintendo cephelerinden resmi bir açıklama gelmedi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlaryazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 incelemeyazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Abdullah KESKİN Editör