Nintendo Switch, dünya çapında 10 milyon adet satmayı başardı

Nintendo Switch, dünya çapında 10 milyon adet satmayı başardı

Oldukça güzel bir başarı.

Mart 2017 içerisinde çıkışını gerçekleştiren ve video oyunları ile birlikte güzel bir başarı yakalayabilen Nintendo Switch konsolunun satış rakamları açıklandı. Yapılan açıklamalara göre bu konsol, 9 ay içerisinde tüm dünya çapında 10 milyon adet satmayı başardı. Tabii bu rakamın daha da önemli bir noktası var. Yapılan açıklamaların devamına göre satılan bu 10 milyon konsol, müşterilere satılan rakam, perakendecilere değil. Yani, perakendecilere satılan konsol rakamı bundan biraz daha yüksek olacaktır.

Nintendo Switch, dünya çapında 10 milyon adet satmayı başardı

Tüm bunların haricinde Nintendo Switch, Black Friday 2017 boyunca da güzel satış rakamları elde etti. Hem de doğru düzgün bir indirim olmamasına rağmen. Amerika cephesinde ise konsol tam 4 aydır birinciliğini koruyor ve analistler bu birinciliğin Ocak 2018’e kadar bozulmayacağını da öngörüyor. Tabii ki bu konsol tek başına da başarılı olmadı. Nintendo ciddi anlamda başarılı video oyunları ile bu konsolu destekledi. Özellikle 2017’nin en yüksek puanlı video oyunları olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve Super Mario Odyssey bu konsola oldukça ciddi bir şekilde yardım etti.

Gelecekte de Nintendo Switch oyuncularını birbirinden güzel oyunlar bekliyor. Bethesda ekibi şu an bu konsolu destekliyor. Ayrıca Bayonetta serisinin ilk iki oyunu bu konsola tekrar gelecek iken, Bayonetta 3 ise direkt olarak bu konsola özel olarak çıkışını yapmaya hazırlanıyor. Platinum Games ve Nintendo bu duyuruyu yaptığı zaman gerçekten şaşırmıştık. Bakalım önümüzdeki aylarda, özellikle konsol 1. yaşını doldurduğu zaman nasıl başarılar göreceğiz?

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın