Menü
https://leadergamer.com.tr/pokemon-go-aralik-2016/

Nintendo Switch sunum planında Assassin’s Creed Egypt göründü

Yeni Assassin’s Creed oyunu, ilk olarak Nintendo Switch için çıkabilir.


Nintendo Switch, önümüzdeki günlerde resmi bir etkinliğe sahip olacak. Bu etkinlik sırasında hem konsolu göreceğiz, hem konsol hakkında daha detaylı bilgilere sahip olacağız, mesela çıkış tarihi ve fiyatı gibi, hem de konsolun oyunlarını göreceğiz. Çıkış tarihi ve fiyat ögeleri bir yana, bu haberimizde bahsedeceğimiz şey konsolun oyunları. Çünkü, internet alemine Nintendo Switch sunum planının fotoğrafı sızdırıldı. Bu fotoğrafta, konsolun oyunları, bu oyunların çıkış tarihi ve geliştirici ekibi görünüyordu. Bu oyunlar arasında da tüm dikkatleri üzerine toplayan bir oyun var, Ubisoft tarafından geliştirilen, 24 Mart 2017 tarihinde piyasaya çıkacak olan Assassin’s Creed Egypt.

Nintendo Switch sunum planında Assassin's Creed Egypt göründü

Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu sızdırılmış fotoğraf, ilk olarak IGN Fransa tarafından ortaya atıldı fakat hemen silindi. Bu yüzden, bu görselin gerçek olma ihtimali bizce yüksek. Ayrıca eğer bu görsel gerçek ise, geride bıraktığımız günlerde sizlere başka bir sızdırma haber daha iletmiştik. Bu haberde de konsolun çıkış tarihi 17 Mart 2017 olarak görünüyordu. Yukarıdaki oyunlara bakarsak, en erken çıkış tarihine sahip olan oyunların çıkış tarihi, 17 Mart 2017. Yani konsol o tarihte çıkışını gerçekleştirebilir ve çıkış oyunları da o oyunlar olabilir. Oyunların konsoldan önce veya konsolun, ilk oyunlardan önce çıkması zaten oldukça saçma olurdu.

Dilerseniz şimdi Assassin’s Creed Egypt olayına geri dönelim. Dediğimiz gibi, fotoğrafta Assassin’s Creed Egypt oyunu görülmekte ve çıkış tarihi de 24 Mart 2017 olarak listelenmiş. Daha önce de yeni bir Assassin’s Creed oyununun, Antik Mısır zamanlarında geçeceği söylentilerini almıştık fakat, oyunun çıkış tarihinin bu kadar yakın olması bizlere biraz şüpheli göründü. Sonuçta işin arkasında Ubisoft var ve yeni bir Assassin’s Creed oyununu, çıkış tarihine birkaç ay kala duyurmak onlar adına pek başarılı bir hareket olmayacaktır. Hadi, bunu da geçtik, madem oyun 1-2 ay sonra çıkmaya bu kadar hazır, neden hiçbir video veya görsel sızdırılmadı? Son Ubisoft oyunlarının hepsi, çok ağır şekilde sızdırılmıştı. Bu oyunun sızdırılmamış olmasının bizce tek bir sebebi var. Ne mi?

maxresdefault

Assassin’s Creed Egypt, bize soracak olursanız bir AAA oyun değil. Ayrıca serinin ana oyunları arasında da olmayacak. Assassin’s Creed Egypt sadece, serinin bir yan oyunu olacak. Büyük bir ihtimalle Assassin’s Creed Chronicles tarzı bir yapıt göreceğiz. Eğer durum böyle değilse, bizce bu görsel gerçek değil. En azından Ubisoft’u ilgilendiren kısmı gerçek değil. Yok, illa gerçekse bu görsel, sunum planında görünen çıkış tarihi 24 Mart 2017 değil, 24 Mart 2018 olmalı. Bu kadar sürpriz şekilde, çıkış tarihi inanılmaz yakın olan bir AAA Assassin’s Creed oyunu görebileceğimizi düşünmüyorum. Peki, sizin fikriniz nedir?

Kaan GEZER Editör