Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Berkay Kocatürk, Editör Yazım tarihi: 27.07.2016

Sony ve Microsoft arasında yeni nesil konsolların üzerine çıkışını yapacak yeni konsolların planları yapılırken, Nintendo daha farklı bir rota çiziyor. Firma, Nintendo NX kod adlı konsolu üzerinde şu sıralar epey zaman harcıyor.

nintendo_nx

Konsolla ilgili ortalıkta dönen iddialardan biri, aynı PlayStation 4 ve Xbox One’da olduğu gibi bir AMD çipseti taşıyacağı üzerine kuruluydu. Eurogamer‘ın belirttiğine göre, konsol aynı Nvidia Shield Android TV konsolu ve Google Pixel C tabletinde olduğu gibi Nvidia’nın Tegra X1 işlemcisini taşıyacak. Belirtmekte fayda var, bu işlemci oyunları 4K çözünürlükte 60 FPS ayarında oynatabilme gücüne sahip. Güç bakımından daha tasarruflu olması için ise mobil işlemci ve standart işlemci kombinasyonu olarak tasarlandı.

Raporun başka bir kısmında, konsolun portatif olacağı, çıkarılabilir oyun kollarına sahip olacağı ve televizyon bağlantısı için bir takma birimi olacağı belirtiliyor. Ayrıca geriye uyumluluğun olmayacağı da belirtilmiş. Konsol, güçlü bir mobil oyun platformu olarak tanıtılıyor. Nintendo, yeni konsolları Nintendo NX’in Mart 2017’de piyasaya sürüleceği duyurusunu halihazırda yapmış durumda. Raporda ayrıca, konsolun bu Eylül’de ana hatlarıyla belirginleşeceği belirtiliyor. Nintendo cephesinden henüz bu yönde bir açıklama gelmedi. Aşağıdan Eurogamer’ın olası Nintendo NX tasarımını inceleyebilirsiniz.

nintendonx

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.