Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Tahir Özdemir, Editör Yazım tarihi: 31.08.2016

Türkiye’de resmi olarak satılmayan Nintendo konsolların, ülkemizde oldukça niş bir kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz. Fakat bu demek değil ki yeni gelen Nintendo NX haberleri bizleri heyecanlandırmıyor. Bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre Nintendo, önceki konsollarında bulunan bölge kilidi uygulamasını, yeni konsolunda kaldırmaya hazırlanıyor. Bu haber özellikle Japonya’ya özel üretilen oyunları -jRPG’lerin önemli bir kısmı- oynayamayan “batılı” oyuncuları, sevindireceğe benziyor. Kulağa önemsiz gibi gelebilir. Fakat Solus Serisi’nin de bir zamanlar Japonya’ya özel olduğunu söylersem, ne gibi cevherlerin radarlarımızdan kaçtığını anlayabilirsiniz. Ayrıca yeni nesil konsolların hiç biri bölge kilidine sahip değil.

Nintendo NX

Bu zamana kadar çıkan bilgileri/söylentileri toparlayacak olursak:

  • Nintendo NX, Nvidia Tegra ile güçlendirilen bir taşınabilir konsol. Grafik kalitesi olarak Playstation 3 ile Playstation 4 arasında olduğu ifade ediliyor.
  • Konsol prototipi, 6.2 inch, 720p çözünürlükte ve çoklu dokunma destekleyen bir ekrana sahip.
  • WiiU’da olduğu gibi 32 GB’lık dahili bir hafıza ile birlikte gelecek.
  • Önceki konsollarda bulunan geriye uyumluluk, Nintendo NX’de yer almayacak.
  • Konsol üzerinde D-Pad ve “Paylaş” butonları bulunacak.

Bu bilgiler, Nintendo tarafından henüz onaylanmış değil. Umuyoruz, bir yetkilinin ağzından resmi bilgeleri alacağımız gün, çok da uzakta değildir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.