Nintendo, NES konsolunun nasıl okunduğunu duyurdu

Nintendo, NES konsolunun nasıl okunduğunu duyurdu

Bu muhteşem ve gerekli bilgiyi bizlerle paylaşan Nintendo'ya buradan teşekkürlerimizi iletmek isteriz.

Nintendo, yıllardır bizlerin karşısında bulunan bir konsol olan NES için en sonunda bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama ile birlikte, konsolun adının nasıl okunacağı da açığa kavuşmuş oldu. Yapılan açıklama, öyle ayrı bir gönderi veya duyuru ile yapılmadı. Bunun yerine, 27 Temmuz 2018 tarihinde bizlere sunulan WarioWare Gold oyunu içerisinde yer alan bir açıklama ile bu önemli bilgi bizlerle paylaşıldı.

Nintendo, NES konsolunun nasıl okunduğunu duyurdu

Nintendo, NES konsolunun okunuşunu açığa kavuşturma gereksinimini neden hissetti?

Öncelikle, aklımıza gelen soru şirketin böyle bir şeyi açıklığa kavuşturma gereksinimini neden hissetmiş olduğu oldu. Biz, konsola, “NES” derken de, “EN E ES” derken de, uzun uzun adını söylerken de gayet mutluyduk ve birbirimizi gayet iyi anlayabiliyorduk. Muhtemelen, “O iş öyle değil, böyle olur.” dercesine bir adım atıldı ve bu muhteşem gerekli bilgi bizlere sunuldu. Peki, nasıl okunduğunu merak etmeye başladınız mı?

Eğer Nintendo ekibinin ünlü konsolunu nasıl okuyacağınızı merak etmeye başladıysanız, gelin nasıl okunduğunu söyleyelim hemen. Görünüşe göre konsol, “Ness” diye okunuyormuş. Bu bilgi, WarioWare Gold’un Japonca versiyonunda, oyunun müze kısmında bulunan NES görselinin açıklama kısmında bulunuyor. Şirkete, bizlerle bu müthiş gerekli bilgiyi paylaşmış olduğu ve yıllardır süregelen işkencemizi sona erdirmiş olduğu için teşekkür ederiz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın