Nintendo, mobil oyunlar için farklı stüdyolarla iş birliği halinde

Nintendo, mobil oyunlar için farklı stüdyolarla iş birliği halinde

Nintendo, mobil oyun piyasasındaki varlığını arttıracak.

Geliştirdiği mobil konsollarla 1980’li yıllardan beri adından başarıyla söz ettiren Nintendo firması, gözünü cep telefonu oyun piyasasına çevirmiş durumda. Mobil oyunlar ile ilgili pazardan daha fazla pay almak isteyen Japon video oyun firmasının, bazı farklı oyun geliştiricileriyle iş birliği içinde olduğu ilk ağızdan doğrulandı. Twitter üzerinden gelen soruları yanıtlayan Japonya merkezli Kantan Games şirketinin CEO’su, Nintendo şirketinin patronunun konuyla ilgili sözlerini ve düşüncelerini aktardı.

Nintendo, mobil oyunlar için farklı stüdyolarla işbirliği halinde

Kantan Games patronu Dr. Serkan Toto, Twitter üzerinden verdiği yanıtlarla, firmaya ait markaların, cep telefonu oyunlarında kullanabileceği konusuna açıklık getiriyor. Mobil oyunlar pazarında Super Mario ve Pokémon markalarını kullanan video oyun üretici bu sayıyı arttıracak. Ünlü oyun firmasının başkanı Tatsumi Kimishima, cep telefonları için üretilecek oyunlarda, şirkete ait özel oyun isimlerinin kullanılabileceğine inanıyor.

Bu özel oyun isimleriyle çıkacak 2 veya 3 oyunun onaylandığı da Serkan Toto tarafından gelen Twitter mesajında yazıldı. Ayrıca Nintendo patronu Tatsumi Kimishima, mobil oyun platformları için birlikte çalıştığı DeNa stüdyosuyla çalışmaktan memnuniyetsizlik duymuyor. Buradaki ilgi çekici açıklama ise devamında gizli. Ünlü Japon video oyunu üreticisinin başkanı, mobil oyunlar için diğer firmalarla iş birliği yapmaya devam edeceklerini söylüyor.

Nintendo deyince zaten aklımıza taşınabilir oyun konsollarındaki öncülüğü geliyor ama ufkunu biraz daha genişletecek gibi görünüyor ünlü Japon şirketi. Şirket, hali hazırda Nintendo Switch ile taşınabilir konsolların liderliğini göğüslemiş durumda. Ülkemizde Nintendo’nun yalnızca Super Mario Run isimli oyunu, iOS ve Android işletim sistemlerinde ulaşılabilir olduğunu hatırlatalım. Tatsumi Kimishima’nın sözlerinden, yakın zamanda cep telefonlarımızda çok daha fazla Nintendo oyunu göreceğimiz gerçeği ortaya çıkıyor. Haberin en alt kısmında ilgili Twitter mesajlarını görebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın