Nintendo tarafından Mario karakterinin biyografisi yine değiştirildi

Nintendo tarafından Mario karakterinin biyografisi yine değiştirildi

Hayır emekli olmadı, hala işinin başında.

Video oyunları ile ilgilensin ilgilenmesin, oyun kahramanı Mario, 7’den 70’e neredeyse herkesin tanıdığı bir kişiliktir. 200’den fazla video oyununda bulunan bu karakterin bilindiği gibi bir geçmişi, mesleği vardır. Giysilerinden, bulunduğu oyunlardaki mekan tasarımlarına kadar, kahramanımızın oyunlarında, su tesisatçılığı teması işlenir. Geçtiğimiz aylarda, Nintendo Japonya resmi sitesindeki Mario biyografisi kısmında, kahramanımızın tek bir meslekle uğraşmadığı bildirilmişti. Son güncellemeyle birlikte, süper kahramanımızın biyografisinde, yüreklere su serpen bir ekleme yapıldığı görüldü.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Nintendo tarafından Mario karakterinin biyografisi değiştirildi

Nintendo Japonya resmi sitesindeki Mario profili haberini yapmıştık. Biyografide; kahramanımızın geçmişte pek çok meslekle birlikte, su tesisatçılığı bile yaptığı ifadeleri yer alıyordu. Yani kahramanımız, emekli bir su tesisatçısıydı. Karakterin ilk üreticisi olan Shigeru Miyamoto da bu fikri desteklemekteydi. Geliştiriciye göre kahramanımız, uzun bir süre su tesisatçısı olarak kalmamıştı. Tüm bunlar ışığında, karaktere dair bilinenler değişmek zorunda kalıyordu ama bu karışıklık Nintendo tarafından son yapılan biyografi güncellemesiyle değiştirildi.

Son yapılan değişikliğe göre Nintendo Japonya resmi sitesindeki Mario profilinde; kahramanımızın mesleğinin su tesisatçılığı olduğunun altı çizildi. Geçmişteki: Oldukça sportif; tenis veya futbol, araba yarışı veya beysbol olsa bile, havalı olan her şeyi yapıyor, ibaresi aynı bırakıldı fakat mesleği kısmına su tesisatçılığı eklendi. Ayrıca ilgi alanlarının sadece su tesisatçılığıyla sınırlı kalmadığı da ifade edildi. Yani Mario bir çok başka alanlara ilgi duymasına rağmen, eski işini hiç bırakmadı. Karakterin hayranları bundan böyle rahat uyku uyuyabilirler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.